Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BUGÜN (02.12.2021) PENDİK’TE NE VAR NE YOK?

 

GÜNÜN HABERLERİ

🔻

02.12.2021

 İNANDIĞIMIZ YOLDA HER ENGELİ AŞARIZ 

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın, uyguladığı politikalarla Türkiye’yi uluslararası arenada söz sahibi bir ülke haline getirdiğini ifade eden Furkan Topaloğlu; “ Bu durum, hegomanyaları sarsılan bazı ülkeler ve onların yerli iş birlikçileri tarafından endişe ile karşılanıp tepki görüyor. İçte ve dışta Cumhur İttifakı’na yönelik  karalamaların altında yatan gerçek neden budur” dedi.

Pendik ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi, aynı zamanda da AK Parti Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Birimi Marmara Bölgesi Koordinatörü olarak görev yapan Furkan Topaloğlu, gündemle ilgili olarak gazetemize yaptığı değerlendirmede oldukça çarpıcı söylemlerde bulundu.

GELİYOR GELMEKTE OLAN

AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın iş başına geldiği tarihten bu yana yüzlerce dev projenin altına imza atarak Türkiye’yi her anlamda daha güçlü bir ülke konumuna eriştirdiğini ifade eden Topaloğlu; “ Bu durum özellikle uluslararası arenadaki egemen güçlerin ve onların yerli iş birlikçilerinin işine gelmiyor. Türkiye güçlensin, söz sahibi olsun istemiyorlar. Eskiden olduğu gibi tamamen dışa bağımlı, etliye sütlüye karışmayan, kendi milli menfaatlerini gözetmekten aciz, pasif ve istenildiği gibi yönlendirilebilecekleri bir Türkiye olsun istiyorlar. Bunun için de PKK ve türevi oluşumları, FETÖ’yü başta olmak üzere, ellerinden gelen her şeyi kullandılar. Türkiye aleyhinde söz ve iş birliği içinde oldular. Ama yine de bize inandığımız yolda geri adım attırmayı başaramadılar.

Cumhur İttifakı olarak; ülkemizin milli menfaatleri ve bekası, İslam aleminin geleceği için her engeli aşıp yolumuza devam edeceğiz.

Türkiye önümüzdeki dönemde çok daha güçlenecek ve yüzyılı aşkın süredir sömürgecilik anlayışıyla mazlum milletlere zulmeden, insanların adeta kanlarını emen güçlerin keyfiyetine son verecektir. ‘Geliyor gelmekte olan’ söylemi  bu anlamda yerini bulacaktır” sözlerine yer verdi.

EKONOMİK BUHRAN TÜM DÜNYADA MEVCUT

Şekillenmekte olan yeni dünya düzeni, pandemi dönemi, kapitalist sistem temsilcilerinin kirli hesapları; ekonomik alanda da kendini hissettirmekte.

Şu an birçok ülkede maddi manevi çalkantılar mevcut. Fakat ülke içindeki bazı çevreler, yaşanmakta olan sıkışıklığı sanki sadece Türkiye içinde yaşanıyormuş ve Cumhur İttifakı’nın politikaları buna neden oluyormuş gibi gösterme gayretindeler.

Almanya’daki vatandaşların ‘daha ucuz’ diye Çekya Cumhuriyeti’nden benzin almaya gittiklerini; Fransa’da vatandaşların sokaklara döküldüğünü, Hollanda’da pandemi sürecini iyi yönetemediği için halkın mevcut yönetime tepki gösterdiğini görmezden geliyor, yaşanan buhranları hasır altı etmeye çalışıyorlar.

Bu tür örnekleri çoğaltmak mümkün. Çok daha kötü – sıkıntılı ülkelerden bahsetmiyorum bile…

Türkiye olarak biz bu süreci de Allah’ın izniyle en yumuşak biçimde atlatacak, güçlenerek ilerlemeye devam edeceğiz.

1 MİLYON 100 BİN GENÇ ÜYE

Son zamanlarda özellikle sosyal medya aracılığı ile bir algı operasyonu sürdürülerek; gençlerin AK Parti’ye rağbet göstermediği, bu yüzden de yapılacak seçimlerde iktidarı gençlerin değiştireceği söylemi kamuoyuna pompalanmakta.

AK Parti’nin genç bir üyesi, Marmara Bölgesi Koordinatörü olarak bölgedeki 11 ili karış karış gezmiş ve genç arkadaşlarımla birebir görüşmelerle sahadan gözlemler yapmış biri olarak söylüyorum; gerçek tam da bunun tersi!

Öncelikle AK Partinin 1 milyon 100 bin genç üyesi bulunmakta. Ve gençler Cumhur İttifakının lokomotif gücü olarak her an sahadalar. Ve gençlerin Recep Tayyip Erdoğan sevgisi, ona ve inandığı değerlere olan tutkusu, eksiksiz – güçlenerek – hararetle sürmekte.

Abi kardeş ilişkisi içinde sürdürdüğümüz faaliyetlerde, genç arkadaşlarımızın bu ülke için yapılanlara sahip çıktığını görüyoruz.

HALKIN GÜNDEMİNDE ERKEN SEÇİM YOK

Muhalefet kanadı bir erken seçim söylemi tutturmuş gidiyor. Aslında bakarsanız buna cesaretleri de, hazırlıkları da, niyetleri de yok!

Aynı zamanda yersiz bir söylem bu.

Seçimler 2023’te yapılacak. Ve biz 2022’ye giriyoruz. Yani önümüzde 1 yıl gibi bir süre var. Zaten doğal olarak seçim sürecine girmiş bulunuyoruz.

Bir kamuoyu araştırması yapılarak halka sorulsa, kimse erken seçimden bahsetmez. Çünkü halkın gündeminde bu yok. Kılıçdaroğlu ya da Akşener, HDP filan istiyor diye bu iş olmaz.

CUMHUR İTTİFAKI İKTİDARINI SÜRDÜRECEK

Yapılacak olan seçimlerde halkımız muhalefet kanadına bir kez daha gereken cevabı verecektir. Yapılan tüm kamuoyu araştırmalarına AK Parti’nin 1. parti olduğu ortadadır.

Milletimiz geçmiş dönemlerin ve bu günlerin muhasebesini yapacak, asparagas – içi boş söylemlere pirim vermeyecek, algı operasyonlarının oyununa gelmeyecek ferasete sahiptir…

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ REVİZE EDİLEBİLİR

Yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı sistemi revize edilerek daha verimli bir yapıya getirilebilir. Bu noktada Cumhur İttifakı kanadının çeşitli düşünceleri olduğunu biliyorum. Muhalefet kanadı da samimi ve yapıcı bir tavır alırsa, çok daha geniş bir konsensüsle ülke menfaatleri doğrultusunda bir yapılanma olabilir.

MUHALEFETİN SÖYLEMLERİNE DEĞİL, İKTİDAR OLDUĞU YERLERDEKİ İCRAATLARINA BAKMAK LAZIM!

Bunu özellikle altını çizerek söylemek ve gerçeğin algılanması noktasında uyarıcı olmak istiyorum.

Muhalefet kanadı kamuoyuna yönelik söylemlerinde neredeyse uçsuz bucaksız atıp tutuyor. Her vaatte bulunuyor.

Ama bu kanadın hala hazırda iktidarda bulunduğu birçok belediye mevcut. Siz buralarda yapılanlara yani söze değil uygulamalara bakın.

Örneğin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı İmamoğlu,  seçilmeden önce mangalda kül bırakmıyor ‘yaşam kalitesini artıracağız’ diyordu.

Soruyorum size; bu dönemde İstanbul’un yaşam kalitesini artıran hangi icraata tanık olduk!

Sadece İstanbul’a değil İzmir’e, CHP ve HDP’nin iktidar olduğu diğer şehirlerdeki belediyelere bir bakın bakalım. Söylemlerle icraatlar birbirlerini tutmuş mu?

Yaparsak biz yaparız. Bunların becerebildiği tek şey laf-ı güzaf. Halkımız da bunun pekala farkında…

Furkan büyüdü de meclis üyesi adayı oldu

02.12.2021

 MİMARLIK TARİHÇİSİ İLE BAŞKAN CİN BİR ARADA  

Mimarlık Tarihçisi aynı zamanda ‘Tüm Tarihi ile Pendik’ kitabının da yazarı olan Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Neval Konuk Halaçoğlu ile Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin bir araya geldi.

Resim

02.12.2021

 BU KORO DA SANAT VAR 

Sunuculuğunu TRT Ses Sanatçısı Melda Kuyucu’nun yaptığı “Kentin Sesi” programına konuk olan Pendik Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz’ı yalnız bırakmayan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, PESEM Korosu’nun harika şarkılarına eşlik ettik.

Resim

02.12.2021

 ZİYARETLER DEVAM EDİYOR…

Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği’nin yöneticilerini misafir eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, misafirlerinin ziyaretleri ve sohbetleri için teşekkür ettiğini belirtti.

Resim

02.12.2021

 AHMET CİN’DEN DANIŞMA MECLİSİ 

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin ve  teşkilat mensupları ile birlikte Kaynarca Mahallesinde Danışma Meclisi gerçekleştirildi.

02.12.2021

YEŞİLBAĞLAR SPOR KULÜBÜ

 Pendik’in spor kulüplerinden biri olan Balkan Yeşilbağlar Spor Kulübü Başkanı Rıfat Yıldız, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve değerli yöneticilerini misafir oldular. Kulüp için başarılar diliyoruz.

 İMAMOĞLU’NDAN ERDEN’E İLTİFAT GELDİ 

Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, Dernek Başkanı Erdoğan Erden’in başarılı çalışmalarını işaret ederek “ Her derneğe böyle bir başkan lazım” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz hafta Pendik’e gelerek Anadolu Yakası Bosna Sancak Sosyal Kültür Ve Dayanışma Derneği’nin misafiri oldu.

İmamoğlu’nu Denek Başkanı Erdoğan Erden’in yanı sıra dernek yöneticileri ve çok sayıda vatandaş karşılayarak ağırladılar.

Dernek çalışmaları hakkında bilgi alan ve burada halka hitaben bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erdoğan Erden’i örnek göstererek ‘ Her derneğe böyle bir başkan lazım. Erdoğan Bey genç, enerjik ve çok çalışkan bir arkadaşımız. Çalışmalarını taktirle takip ediyoruz’ dedi.

İmamoğlu’nun ziyareti karşılıklı hediyeleşme ve topu fotoğraf çekimi ile sona erdi

 “ERKEN DEĞİL HEMEN SEÇİM” 

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Deniz Aydemir “Mevcut hükümet hemen her alandaki yanlış uygulamalarıyla, freni boşalmış ve uçuruma doğru süratle yol alan bir kamyona benziyor. Bu durumun önüne geçmek için sürücüyü de kamyonu da yani iktidarı ve yönetim anlayışını değiştirmek şart. Dolayısıyla erken değil, hemen seçim yapılmalı” diyor.

Ekonomik ve siyasi tahlilleriyle ilçemizin dikkat çeken isimlerinden biri olan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Deniz Aydemir, son gelişmeler doğrultusunda gazetemize bir değerlendirme yaptı.

Aydemir’in gündeme dair görüşleri şöyle:

KÖTÜNÜN KÖTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ

Gazetenizin arşivine ve sosyal mecralarda da yer alan geçmiş değerlendirmelerime bakıldığında; mevcut iktidarın gerek ekonomide gerek dış politikada ülkeyi akıl almaz bir biçimde zora soktuğunu; iktidarını korumak adına iç barışı bozarak insanları kutuplaştırdığını, hukuktan, demokrasiden, insan haklarından uzaklaşarak totaliter dayatmalara baş vurduğunu ve sürüklendiğimiz bataklıkta çırpındıkça batmakta olduğumuzu, altını çizerek defalarca ifade ettiğimi göreceksinizdir.

Yokuş aşağı giden bir kamyonu freni patladığında durdurmanız nasıl mümkün değilse, mevcut hükümetle bu kötü gidişatı durdurabilmekte söz konusu olamaz.

‘Kötünün kötüsünü’ yaşadığımız şu günlerde iktidar kanadı ‘hayali dış güçler’ mazereti ile beceriksizliğinin ve başarısızlığının üzerini örtmeye; milliyetçi söylemlerin dozunu yükselterek, daha önce oyunu aldığı seçmenini muhafaza etmeye ve varlığını bu şekilde sürdürmeye çalışmaktadır.

İNANDIRICILIKLARINI KAYBETTİLER

İktidarın başından bu yana en başarılı olduğu husus, algı operasyonları ile kamuoyunu önemli oranda arzu ettikleri biçimde yönlendirebilmek olmuştu.

Ama artık kaçınılmaz bir sona gelindi.

Çünkü AKP artık kendi seçmenini dahi ‘içi boş’ söylemlerle yönlendiremiyor. Gerçek hayatta yaşananlar her geçen gün dozunu artırarak, kendini hissettiriyor.

AKP’nin yapılan tüm kamuoyu araştırmalarında oy kaybederek çöküşe geçmiş olması da işte bu yüzden.

Eski Başbakan ve Cumhurbaşkanlarımızdan Süleyman Demirel’in sözüdür; “ Hükümetler tencere ile gelir, tencere ile gider”  Öyle de olacak.

ERDOĞAN DA GÜÇ VE İMAJ KAYBETTİ

Geçmiş dönemlerde AKP düşüşe geçse bile Recep Tayyip Erdoğan faktörü devreye girer ve delik bir şekilde yamalanarak kapatılırdı.

Ama artık Erdoğan’ın da inanılırlığı ve güçlü – kudretli imajı sarsılmış bulunuyor. Parti içinde dahi kendisine alttan alttan karşı duranlar ‘Erdoğan sonrasını’ planlayanlar var.

ERKEN DEĞİL HEMEN SEÇİM

Yaşanmakta olan tabloya baktığımızda ülkenin acilen bir yönetim – anlayış değişikliğine ihtiyaç duyduğunu görüyoruz.

Geçen her fazladan süre, hem vatandaşların hem de ülkenin aleyhine işliyor. Bu yüzden ‘ Erken değil, hemen seçim şart’ diyorum.

ANLAYIŞ DEĞİŞMEZSE EKONOMİ DE DÜZELMEZ

Bir ülkede demokrasi, güçler ayrılığı hakim değilse; işler tek bir kişinin inisiyatifi ile yürütülmeye çalışılıyor, evrensel değer ve dengeler hiçe sayılıyorsa; o ülkenin güvenilir bir ülke olarak görülmesi, dolasıyla ekonomik anlamda kalkınması da mümkün değildir.

Yandaşların korunduğu, tüm milli değerlerimizin satışa sunulduğu, ihalelerin üç beş belli şirkete paylaştırıldığı, iktidara karşı görüş ifade eden hemen herkesin ‘ vatan haini’ olarak bertaraf edilmeye çalışıldığı anlayışın iktidar olarak kalması zaten düşünülemez.

GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM

Türkiye tek adam yönetiminin sakıncalarını bu dönemde yaşayarak gördü. Bunu AKP’li çevreler de itiraf ediyor ve bu noktada açık sinyaller veriyorlar aslında.

Güçlendirilmiş parlamenter sisteme yeniden geçişin ayak seslerini duyuyoruz.

Millet ittifakının tavrı da bu noktaya gelinmesinde önemli rol oynadı diye düşünüyorum.

Eldeki verileri değerlendirerek; yapılacak seçim sonrasında iktidarın ve iktidarla birlikte yönetim şeklimizin değişeceğini öngörebilirim.

KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANI, AKŞENER BAŞBAKAN

Siyasi arenadaki çıkışları ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun en güçlü cumhurbaşkanı adayı olduğunu söylemek mümkün.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de güçlendirilmiş parlamenter sistemde başbakanlık makamına yakıştırılmakta.

ERDOĞAN ADAY OLMAZ!

Ben kişisel olarak, güç ve imaj kaybına uğrayan, ciddi sağlık sorunları bulunan Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına tekrar aday olacağını düşünmüyorum.

Cumhur İttifakı adayının, son dönemlerde imajı yükselen, genç ve yıpranmamış bir isim olan Selçuk Bayraktar olacağını düşünüyorum.

Ve yapılacak seçimlerde Kılıçdaroğlu’nun %60 gibi net bir oy oranıyla seçileceğine inanıyorum.

 ⬇

02.12.2021

 RAHMET İLE YAD EDİYORUZ 

Prof. Dr. Osman Öztürk’ün vefatının sene-i devriyesinde rahmetle yad ediyor, ruhu şad olsun diyoruz.

🔻

“CENAZE & N.ECZANELER”

PENDİK İLÇESİ (2 ARALIK ) CENAZELER

02.12.2021

Adı Soyadı BEHİYE TEMUR

Mahalle ESENLER MAH.

Ölüm Tarihi  02 Aralık 2021

Defin Tarihi 02 Aralık 2021

Açıklama FEVZİÇAKMAK BAHÇELİEVLER CAMİİ – ÖĞLE (TEPEÖREN MEZ)

Defin Yeri TEPEÖREN

Doğum Yeri  SARIKAMIŞ

🔲

Adı Soyadı FAHRİYE AKBAŞ

Mahalle  YENİ MAH.

Ölüm Tarihi 02 Aralık 2021

Defin Tarihi 02 Aralık 2021

Açıklama SAPANBAĞLARI PARMAKLI CAMİİ – İKİNDİ (TAVŞANTEPE MEZ)

Defin Yeri TAVŞANTEPE

Doğum Yeri YENİPAZAR

🔲

 Adı Soyadı AZRA TOSUN

Mahalle ORHANGAZİ MAH.

Ölüm Tarihi 02 Aralık 2021

Defin Tarihi 02 Aralık 2021

Açıklama ORHANGAZİ MEDİNE CAMİİ – ÖĞLE (AYDINTEPE MEZ)

Defin Yeri AYDINTEPE

Doğum Yeri İZMİT

🔲

Adı Soyadı FATMA ÜNAL

Mahalle KAVAKPINAR MAH.

Ölüm Tarihi 02 Aralık 2021

Defin Tarihi 02 Aralık 2021

Açıklama KAVAKPINAR TEPEBAŞI CAMİİ ÖĞLE- (KAVAKPINAR KOCA MEZARLIĞI)

Defin Yeri KAVAKPINAR KOCA

Doğum Yeri HANÖNÜ

🔲

Adı Soyadı HATİCE AY

Mahalle ERTUĞRULGAZİ MAH.

Ölüm Tarihi 02 Aralık 2021

Defin Tarihi 02 Aralık 2021

Açıklama İL DIŞI – KASTAMONU

Defin Yeri KASTAMONU

Doğum Yeri CİDE

🔲

Adı Soyadı VESİLE YILMAZ

Mahalle DOĞU MAH.

Ölüm Tarihi 02 Aralık 2021

Defin Tarihi 02 Aralık 2021

Açıklama PENDİK SAHİL CAMİİ – İKİNDİ (YAKACIK MEZ.)

Defin Yeri YAKACIK

Doğum Yeri AKÇAABAT

02.12.2021

 PENDİK İLÇESİ NÖNETÇİ ECZANELER

01.12.2021

 PENDİK İLÇESİ HAVA DURUMU

02.12.2021

OKULA UYUM SÜRECİ VE ÖNERİLER 

2 Aralık Perşembe günü Okula Uyum Süreci Ve Önerileri, Kavakpınar AÇEM’de saat 11:00’da Psikolog Aile Danışmanı Fatma Cüce tarafından sunulacaktır.

“GÜNÜN (KİTAP, ŞİİR, SÖZ) ÖNERİLERİ”

🔻

02.12.2021

 GÜNÜN KİTAP ÖNERİSİ AHMET HAMDİ TANPINAR’DAN

SAATLERİ AYARLAMA ENSTİTÜSÜ

Çocukluğu II. Abdülhamit döneminde geçen, Meşrutiyet ve Cumhuriyet dönemlerinde de yaşayan Hayri İrdal’ın anıları şeklinde kurgulanmıştır. Osmanlıca ve Farsça kelimelere sıkça başvurulmuştur. Dili ağır fakat anlatımı akıcıdır. Roman dört bölümden oluşmaktadır: Büyük Ümitler, Küçük Hakikatler, Sabaha Doğru, Her Mevsimin Bir Sonu Vardır.

02.12.2021

  GÜNÜN ŞİİRİ WİLLİAM SHAKESPEARE’DAN

Korkuyorum

Yağmuru seviyorum diyorsun,
yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun…
Güneşi seviyorum diyorsun,
güneş açınca gölgeye kaçıyorsun…
Rüzgarı seviyorum diyorsun,
rüzgar çıkınca pencereni kapatıyorsun…
İşte,bunun için korkuyorum;
Beni de sevdiğini söylüyorsun…

02.12.2021

 GÜNÜN SÖZÜ SOKRATES’DEN

Filozof Sözleri: Ünlü Filozofların Umut, Aşk, Hayat Ve Başarı Üzerine Sözleri

Bir yargıç: iyi niyetle dinlemeli, akıllıca karşılık vermeli, sağlıklı düşünmeli, tarafsızca karar vermelidir. (Sokrates)

” ALIŞVERİŞ & FOTOĞRAF ALBÜMÜ “

🔻

02.12.2021

 PEGAZONE 

Pendik Mağaza ve Dükkanlar

www.pegazone.com

İKİNCİ EL ÜRÜNLERİNİ SAT

Evinizde kalabalık yapan eşyalarınızı, giymediğiniz kıyafetlerinizi ve birçok ürünü PEGAZONE’DA satışa sunabilirsiniz.

EL EMEĞİ ÜRÜNLERİNİ SAT

El emeği ürünlerinizi Pegazone’da satışa sunabilirsiniz

Pegazone; sadece kurumsal işletmelere değil, bireysel satıcılara da olanak sağlıyor.

Aile bütçenize katkı sağlamak için el emeği ürünlerinizin satışını Pegazone’da kolaylıkla açacağınız bir mağaza ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kira ve komisyon bedeli ödemeden tamamen ücretsiz!

www.pegazone.com

Mağaza açmak için; SEN DE MAĞAZA AÇ butonuna tıkla

 

02.12.2021

 PENDİKGUİDE

www.pendikguide.com

www.pendikfotograflari.com

PENDİK’İN ESKİ FUTBOL TAKIMI…

HATIRLADIĞINIZDA YÜZÜNÜZDE TEBESSÜM OLUŞTURACAK GÖRSELLERİ İLE  PENDİKQUİDE SİZLERLE

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x