Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Bosnalı Jimnastikçiler Ağırlandı

Bosna’nın Visoko şehrinden ülkemize jimnastik turnuvasına katılmak için gelen sporcular Anadolu Yakası Bosna – Sancak Derneği’ni ziyaret ettiler

JİMNASTİK ekibini Dernek Başkanı Erdoğan Erden karşılayarak ağırladı. Samimi bir sohbet ortamının yaşandığı buluşmada dernek çalışmaları hakkında bilgilendirilen Bosnalı jimnastikçiler, hayranlıklarını ifade ettiler.

Bosnalı jimnastikleri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Başkan Erdoğan Erden; “Biz dernek olarak yerel olduğu kadar, yurtiçinde ve uluslararası ölçekte de faaliyetler yapmaktayız. Örneğin geçtiğimiz 23 Nisan’da Balkanlardaki çocuklarımızı zoom üzerinden birleştirerek Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına vesile olduk.
Yurtdışı bağımızdan dolayı Bosna’daki, Makedonya’daki çocuklarımızı buradaki siyasi partiler ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurumları ile eşleştirip, onlarla birlikte güzel bir bayram kutlama fırsatı oluşturduk.
Bununla birlikte bizim için çok önemli olan Sırbistan topraklarında kalan Sancak bölgesinin Boşnakları olarak, biz de Sırbistan Sancak’ta Türk Konsolosluğunu kurmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği kurumsal ve kamusal yerlerle beraber olan Türkiye’nin en ciddi ve tanınan uluslararası sivil toplum kuruluşu haline gelmiştir” dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x