Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BOŞNAK BÖREĞİNDE TÜRKİYE MARKASI: YEPİTA

Yepita Boşnak Börekçisi hizmet ve ürün kalitesi ile bir Türkiye markası olma yolunda ilerliyor

YEPİTA Boşnak Börekçisi, işletmecisi ve çalışanları çoğunlukla Boşnak vatandaşlarımızdan oluşan bir işletme.

Faaliyetlerine 2007 yılında başlayan işletme “Balkanlar’dan gelen lezzet” sloganı ile hizmetlerini sürdürüyor.

Yepita’nın yaklaşık 40 çalışanı bulunuyor. Tüm ürünler, 500 metrekare kapalı alanı olan modern imalathanede üretiliyor. ISO 22000 Gıda Güvenliği ve ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi’ne sahip işletmede, üretimin her aşaması gıda mühendislerinin denetiminde, tüm hijyen ve kalite standartlarına uygun olarak gerçekleştiriliyor.

Boşnak Böreği (kıymalı – ıspanaklı – patatesli – peynirli), Boşnak Mantısı, Poğaça, Açma, Ev Poğaçaları, Trelice, Dudove gibi yöresel ürünlerin üretildiği Yepita Boşnak Börekçisi’nin, Pendik Çarşı, Pendik Yeni Mahalle Şehit Fethi Caddesi, Tuzla, Küçükyalı, Kozyatağı ve Ataşehir şubeleri mevcut.

Kuruluş aşamasında 80 metrekarelik mütevazı bir dükkanda, 4 kişilik bir ekiple işe başladıklarını ifade eden işletmeci Engin Arapoğlu, “Bugün geldiğimiz noktada; ürün kalitemiz, lezzetimiz ve hizmet ağımızla bir Türkiye markası olma yolunda ilerlemek istiyoruz.

İşletme olarak önceliğimiz mutlak müşteri memnuniyetidir. Gerek ham madde tercihinde, gerek ekipman seçiminde ve gerekse personel eğitiminde titizlik göstererek, en üst düzeyde hizmet üretiyoruz.

Üretimde asla katkı maddesi, soya, ithal et, yapay lezzet vericiler ve ürünün özelliğini bozan koruyucu maddeler kullanmıyoruz.

Bizi ayrıcalıklı yapan, markalaştıran özelliğimiz de bu anlayıştır” şeklinde konuşuyor.

Yepita Boşnak Börekçisi şubelerinden, yerinde tüketim (Pandemiden dolayı ‘al – götür’ uygulaması var), ev ve işyerlerine ücretsiz paket servis olarak ürün satışı yapılıyor. Bununla birlikte özel günler için özel siparişler de karşılanabiliyor.

Pastane, cafe, okul vb. noktalara istenilen miktarda ürün satışları da yapılıyor. Bu noktada; üretimi tamamlanan ürünler üzerleri streç filimle kapatılıp etiketlendikten sonra, soğuk hava depolarında muhafaza edilerek, frigorifik araçlarla soğuk zincir kırılmadan sevk ediliyor.

 

İletişim: 0216 306 99 88 – 0216 374 41 00 – info@yepita.com.tr – www.yepita.com.tr

 

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x