Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BİZ DÜNYAYI GÜZELLEŞTİRECEĞİZ

Pendikli 6 lise öğrencisinin bir araya gelerek oluşturduğu Demeter Sosyal Sorumluluk ve Dayanışma Platformu üyeleri, ‘Dünya’yı güzelleştirmek’ amacı ile kollarını sıvamış bulunuyorlar.

Pendik’te eğitim öğrenimlerini sürdüren Berfin Sude Aşnaz (Genel Koordinatör), Tuğra Kaan Çakıroğlu (İnsan ve Yardımlaşma Departmanı), Mina Ay (Doğa ve Hayvan Hakları Departmanı), Melek Tebekecioğlu (Kültür ve Sanat Departmanı), Ahmet Enes Toker ve Furkan Gümüş (Sosyal Medya Koordinatörlüğü) adlı 6 lise öğrencisi, Demeter Sosyal Sorumluluk ve Dayanışma Platformu’nu oluşturduktan sonra, aralarında görev bölümü yaparak faaliyetlerine başlamış durumdalar.

Hiçbir siyasi ya da resmi kuruma bağlı olmaksızın, tamamen bir sivil toplum oluşumu çerçevesinde çalıştıklarını ifade eden platform üyeleri ‘Amacımız temel olarak dünyayı güzelleştirmek. Bunun için doğaya, hayvana, insana, sanata, kültüre yönelik geniş bir yelpazede projeler üreterek hayata geçireceğiz. Bu noktada Pendikli bütün gençlerin de desteğini bekliyoruz’ şeklinde konuşuyorlar.

Platform üyelerinin ilk aktivitesi, Adalar Belediyesi ile işbirliği yaparak Heybeliada’daki ormanlık alanın çöplerden arındırılması oldu.

Önümüzdeki süreçte planlanan aktiviteler arasında ise; bölgemizdeki çocuk esirgeme kurumları – huzurevleri – hayvan barınakları ziyaretleri, fidan ekimi, ihtiyaç sahiplerine erzak ve kıyafet yardımı kampanyaları yer almakta.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x