Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BİSİKLETLİ HAYAT İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla Pendik Belediyesi ilk etapta 11 lise ve ortaokulundan 20’şer öğrenci ve öğretmene bisiklet eğitimi veriyor. Bu farkındalığın artması için 6 Mayıs’ta halka açık bisiklet yarışı organizasyonu düzenlenecek.

Ekonomik ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisikletin yaygınlaştırılması amacıyla Pendik Belediyesi okullarda bisiklet eğitimleri başlatıyor.  İlk etapta 11 lise ve ortaokulundan 20’şer öğrenci ve öğretmene toplam 80 dakika teorik ve uygulamalı eğitim verilecek. Kurtköy Anadolu Lisesi, Kurtköy Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kurtköy Çok Programlı Lisesi, Kurtköy 700. Yıl Ortaokulu, Melek Aknil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi, Abdurrahman Gürses Anadolu İmam Hatip Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu, Sezai Karakoç İmim Hatip Ortaokulu, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki öğrencilere yönelik verilecek eğitimlerin başvuruları ilgili okul idarelerine yapılacak.

Eğitimler tüm okullara yayılacak

Teorik eğitimde bisiklet ve güvenlik ekipmanıyla trafik kuralları öğretilecek. Uygulama eğitimleri ise okul bahçesinde ve Çamlık Mahallesi’nde 890 metrelik parkurda yapılacak. Uzman antrenörler tarafından verilecek eğitimler 26 Mart’ta başlayacak. Bu eğitimlerin ileriki zamanlarda tüm okullara yönelik yapılması planlanıyor.

Bisiklet yarışı tüm halka açık

Büyük bisiklet hareketinin ilçe genelinde yaygınlaştırılması için 6 Mayıs’ta bir yarış organizasyonu düzenlenecek. Tüm halka açık yapılacak bisiklet yarışının başvuru koşulları ve yeri daha sonra açıklanacak.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x