Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BİSİKLET YOLU YAPIMI YAZ-KIŞ SÜRECEK

“Bisikletli Ulaşım” kapsamında pilot bölgeler olarak seçilen Yenişehir, Çamlık, Kurtköy ve Harmandere’deki Bisiklet Yolları inşası sürüyor. Yenişehir’deki ilk büyük güzergâhın yüzde 90’ı tamamlandı. Çalışmalar hava şartları uygun olduğu sürece sonbahar ve kış döneminde de sürecek.  

Pendik Belediyesinin “Bisikletli Ulaşım” adı altında geçtiğimiz nisan ayında başlattığı bisiklet yolları yapımı sürüyor. Pendik Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri, pilot bölgeler olarak belirlenen Yenişehir, Çamlık, Kurtköy ve Harmandere’de hummalı bir çalışma yürütüyor. Dört bölge içinde yaklaşık 50 kilometre olarak planlanan bisikletli ulaşım projesinin Yenişehir’deki ilk büyük güzergâhının yüzde 90’ı tamamlandı. Bisiklet yolu güzergâh belirleme ve yapım çalışmaları hava şartları uygun olduğu sürece sonbahar ve kış döneminde de sürecek.

Kaldırımlar genişletilip asfaltlanıyor

Bisiklet Yolu yapımında alt ve üst yapı çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Ekipler, bisiklet yolu boyamanın yanı sıra ihtiyaç duyulan yerlerde kaldırımları genişleterek uygun hale getiriyor. Gerek görülen yerlerde ise asfaltlama yapılıyor. Güvenlik içinse Mobil EDS araçları, yapımı tamamlanarak hizmete giren bisiklet yollarında devriye geziyor.

Okula bisikletle gidecekler

Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrenciler okula bisikletleriyle gidecek. Pilot bölgelerdeki bisiklet yolları, okulların önünden geçeceği için öğrenciler güven içinde okullarına ulaşabilecek. Bisiklet yolları yalnızca öğrencileri değil, tüm vatandaşların ulaşım alışkanlıklarını değiştirecek. Yapımı süren bisiklet yollarının metroya, duraklara ve alışveriş merkezlerine entegresi sayesinde vatandaşlar hem sağlıklı hem de neredeyse maliyeti sıfır olan bisikletli ulaşımın keyfini çıkaracak.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x