Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

“BİR HAYAT KURTARDIM ÇOK MUTLUYUM”

Pendik’te sel sularında bir sokak kedisinin boğulmak üzere olduğunu fark eden belediye çalışanı, suni teneffüs yaparak minik yavruyu hayata döndürdü

Bir belediye çalışanı olan Metin Keskin, Pendik’te sel sularında boğulmak üzere olan yavru sokak kedisine suni teneffüs ve masaj yaptı. Belediye çalışanının çabaları sonucunda kedi yaşama tutundu.

Pendik’te bulunan Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’ne götürülerek tedavi altına alınan kedinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Keskin,  barınağa götürülen yavru kediyi ziyaret ederek; “Yağıştan dolayı biriken suyu temizlemek ve kapanan yolu açmak için çalışıyorduk. Bu yavru kediyi gördük. Baygındı. Sesi yoktu, cansızdı. Hemen kenara alarak aldığımız ilk yardım derslerini uygulamaya başladık. Ağzındaki suyu aşağıya doğru sarkıtarak ve masaj yaparak çıkarmaya çalıştım. Daha sonra suni teneffüs yapınca miyavlamaya başladı. Hemen araçla buraya getirdim. Şu anda gördüğünüz gibi sağlık durumu çok iyi. Bir can kurtardık çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Ayrıca belediye çalışanının suni teneffüs yaparken çekilen videosu haber sitelerinde ve sosyal medyada paylaşılarak, çok sayıda ‘İyi insanlar, iyi ki varlar’ yorumunu aldı.

Pendik gazetesi olarak Metin Keskin’e bu duyarlı davranışı için teşekkür ederek sevgilerimizi sunuyoruz.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x