Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BİNALİ YILDIRIM SEÇİM STARTINI PENDİK’TEN VERDİ

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, meclis başkanlığı görevinden istifa ettikten sonra İstanbul’daki ilk mitingini Pendik’te yaptı. Ankara’dan gelerek ‘Bismillah’ deyip başladıklarını söyleyen Yıldırım, “İlçe ilçe, sokak sokak İstanbullularla buluşacağız. Az konuşacağız, çok dinleyeceğiz.”dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, dün meclis başkanlığı görevinden istifa ettikten sonra İstanbul’daki ilk temaslarını gerçekleştirmek üzere Yüksek Hızlı Trenle Pendik’e geldi. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım, Pendik’te Hatboyu Caddesi’nde halka hitap etti. 16 yıl içerisinde Türkiye’yi dönüştürdüklerini söyleyen Yıldırım, “Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böldük, Türkiye’yi birleştirdik ama bir şey yapmadık. Yolları böleriz de Türkiye’yi böldürtmeyiz. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.

İstanbul müjdelenmiş şehir

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul’un müjdelenmiş bir şehir olduğunu söyleyerek, “İstanbul, Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği, Mimar Sinan’ın kubbelerle süslediği. Mustafa Kemal’in ‘Geldikleri gibi gidecekler’ dediği ve Recep Tayyip Erdoğan’ın bayrağı ayağa kaldırdığı bir şehir. İstanbul’u dünyanın ilk 10 şehri arasına sokacağız. Zaten İstanbul, sağlık ve turizmde ilk 10’da yer alıyor. Ama trafik, otopark, altyapı ve yeşil alan da yapılacak çok işlerimiz var. Bütün bunları Belediye Başkanımızla el ele vererek yapacağız. Bugün Ankara’dan gelerek ‘Bismillah’ deyip başladık. İlçe ilçe, sokak sokak İstanbullularla buluşacağız. Az konuşacağız, çok dinleyeceğiz. Bizi bağrınıza bastığınız için teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

Ahmet Cin bayrağı daha yukarılara taşıyacak

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in ilçeye çok güzel işler yaptığını dile getiren Yıldırım, “Ben şahidim ve kendisinden razıyım. Şimdi ondan bayrağı devralmaya hazırlanan Belediye Başkan Adayımız Ahmet Cin’i de sizlere emanet ediyorum. İnşallah sizlerin desteğiyle Ahmet Cin kardeşimiz, Kenan Bey’den devralacağı bayrağı daha yukarılara taşıyacak.”dedi.

Pendik’te ve İstanbul’da çok şey değişecek

AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin, partililere seslenerek göreve geldiklerinde Pendik’te ve İstanbul’da çok şey değişeceğini dile getirdi. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, İstanbul’da 25 yıldır güzel işler yaptıklarını ve AK Parti’nin en tecrübeli isminin İstanbul’a aday olduğunu belirterek yollarının açık olmasını diledi.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x