Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Binali Yıldırım, Dr. Kenan Şahin’i örnek gösterdi: “Biz de aynı hizmeti yapacağız” dedi

Kavakpınar Cemevi’nin resmi açılış töreni, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşti. Yıldırım konuşmasında Başkan Dr. Kenan Şahin’i örnek göstererek, “Kenan Şahin, Pendik için ayrılık gayrılık yapmadan hizmet etmeyi başarmış. Başkan olursam biz de aynı şekilde çalışacağız, herkesi dinleyeceğiz, ortak değerlere daha çok yoğunlaşacağız” dedi

Pendik Belediyesi’nin imkanlarıyla yapımı tamamlanan Kavakpınar Cemevi’nin resmi açılış töreni, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşti. Bölge sakinlerinin soğuk havaya rağmen yoğun ilgi gösterdiği açılışa Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner ve Cemevi Dernek Başkanı Mahmut Türkmen, AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin de katıldı. Törende ilk olarak söz alan Cemevi Dernek Başkanı Mahmut Türkmen, 15 yıllık hayalleri olarak nitelendirdiği cemevi binasından dolayı Pendik Belediyesi’ne teşekkür etti.

Başkan Şahin: “Türkiye’nin en iyi cemevlerinden birini yaptık”

Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Kavakpınar Cemevi’nin fiziki görünümü kadar fonksiyonelliğiyle de dikkat çektiğini belirterek; “Pendik’teki tüm cemevlerini destekledik. Ama Kavakpınar Cemevi, Türkiye’nin en iyi cemevlerinden biri oldu.” dedi.

Konuşmasında Kavakpınar Mahallesi’ndeki yatırımlara değinen Başkan Şahin: “Buradaki kardeşlerim hizmetin en iyisini hak ediyor. Her zaman yanımızda oldular. Birçok yatırım aldılar. Metronun da faaliyete geçmesiyle Kavakpınar çok değerlenecek” dedi.

Öte yandan AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin de cemeviyle ilgili hayırlı olsun dileklerini sunarak Kavakpınar Mahallesi’nin yeni dönemde Pendik’in yıldızlarından biri olacağını söyledi.

Başkan Dr. Kenan Şahin’i örnek göstererek konuştu

Açılış törenine katılan TBMM eski Meclis Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım: “Cem demek birleşmek demek. Bu sevinçli güne beni de çağırdığınız için teşekkür ederiz.” dedi.

Konuşmasında birlik beraberlik mesajı veren Yıldırım, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’i örnek göstererek “Kimse aramıza fitne sokamayacak. Farklılıkları zenginlik olarak görüyoruz. Kenan Şahin, Pendik için ayrılık gayrılık yapmadan hizmet etmeyi başarmış. Başkan olursam biz de aynı şekilde çalışacağız, herkesi dinleyeceğiz, ortak değerlere daha çok yoğunlaşacağız. 31 Mart’ta başkan olursam tekrar gelecek ve sizlerle kucaklaşacağım.” dedi.

Aynı zamanda bir kültür tesisi

Geçtiğimiz yıl tamamlanan Kavakpınar Cemevi,4 kattan oluşuyor. İlk katta aşevi ve eğitim salonu, ikinci katta atölye ve ofisler, üçüncü katta ise cem salonu bulunuyor. Bodrum katta ise otopark, morg ve cenaze yıkama alanları yer alıyor. Tesis toplamda 2 bin 98 metrekarelik kullanım alanına sahip.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x