Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BİLGE MAKER ROBOTİK ATÖLYE: GELECEK ÜRETİYOR!

Pendik Bahçelievler mahallesinde hizmet vermeye başlayan atölyede gençler, adeta geleceğin dünyasını tasarlıyorlar. Aldıkları teorik bilgileri eş zamanlı olarak pratiğe de aktaran gençler, aynı zamanda geleceğin de bir parçası oluyorlar.

Bilge Maker Kodlama ve Robotik Atölye Pendik’te hizmete başladı. Atölye gelişen teknolojiyi doğru ve yararlı bir şekilde kullanmak için bir köprü niteliği taşımakta.

Robotik atölyede,  5 – 15 yaş arası çocuklara; algoritma, kodlama, elektronik, robotik, 3D tasarım ve yazıcı konuları uygulamalı olarak gösterilmekte.

Çocuklar bu konuları öğrendikten sonra, insan vücuduna hiçbir zararı olmayan maddelerden materyaller yaparak, kendi robotlarını ve objelerini yapabilmekte.

Gençler; hayal ettikleri robotları sensörler ve elektrik devreleri ile yaparak hem eğleniyorlar hem de kendilerini geliştiriyorlar.

Robotik atölye Kurucusu Esra Sayın, İşletme mezunu, Bilgisayar Öğretmeni ve Programcısı olarak, Pendik’te ‘kadın girişimci’ niteliğini taşıyan isimlerden biri. O, hem bir anne hem de bir eğitmen.

Sayın; “Bir psikologun ‘Çocuklara kodlama öğretin’ tavsiyesini duyduktan sonra 2 yıllık bir araştırma yaptım. Bu araştırmada kodlamanın çocuklar için ne kadar önemli olduğunun farkına vardım. Sonucunda da Bilge Maker Robotik Atölyesi’ni kurdum.

5 – 15 yaş arası kesim teknolojiyle iç içe büyüyor. Bu noktada onlara, tüketmekten çok üretmeyi aşılamayı amaçlıyoruz. Onları; pasif kullanıcı olmak yerine, üretici düşünce yapısına sahip bireyler haline getirmek istiyoruz.

Atölyemizde; STEM, kodlama, üç boyutlu tasarım ve yazıcı çalışmaları yapıyoruz. 3’er haftalık atölye programlarımız 18 Haziran’da başlayacak. Yaz tatilinde çocuklarımız, eğlenerek öğrenecek, öğrenerek üretecek.  Çocuklarını geleceğe hazırlamak, onlara nitelik ve işlevsellik kazandırmak isteyen her anne ve baba; Bilge Maker Robotik Atölye ile tanışmasını tavsiye ediyor ve kendilerini bekliyoruz” diyor.

Adres: Bahçelievler Mah. Aydınlı Yolu Cad. Hicazkar Sok. No:8A

Tel: 0530 525 02 87

info@bilgemaker.com

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x