Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BEYRAN ÇORBASI İÇİN KENDİNİZE GELİN

Yanında roka, maydanoz, nane, limon, mevsimine göre turp servis edilen ve kuzu etinden yapılan Beyran Çorbası, her ne kadar çorba olarak geçiyorsa da oldukça doyurucu. Beyran, lezzetli olmasının yanı sıra, içenlere güç ve enerji veriyor.

Pendik şehir merkezi Ortanca Caddesi üzerinde hizmet vermekte olan HASPİR Gaziantep Yöresel Yemekleri, özellikle meşhur Beyran Çorbası ile anılan butik bir lokanta.

Butik olmasına karşın, hem kapalı hem de açık alanı bulunan HASPİR; aileniz, arkadaşlarınız ile sıra dışı lezzetler tadabileceğiniz çok özel bir nokta.

Yanında roka, maydanoz, nane, limon, mevsimine göre turp servis edilen ve kuzu etinden yapılan Beyran Çorbası her ne kadar çorba olarak geçiyorsa da oldukça doyurucu. Bu çorbanın Türkiye genelinde müdavimleri var. Beyran’ın, lezzetli olmasının yanı sıra, içenlere güç ve enerji verdiği, hastayı iyi ettiği söyleniyor.

HASPİR Gaziantep Yöresel Yemekleri’nde Beyran haricinde; Kelle Paça, İçli Köfte, Zeytinyağlı Kuruluktan Patlıcan – Biber Dolma, Alinazik (yoğurtlu veya domates biberli), günün çorbası da bulunmakta.

Çarşamba günleri Firik Pilavı, cuma günleri Ciğer Kavurma, cumartesi – pazar günleri ise Yuvalama, Patlıcan Doğrama, Analı Kızlı, Ekşili Ufak Köfte, Kabaklama, Yoğurtlu Patates, Şiveydiz gibi farklı farklı yöresel ev yemekleri çıkmakta.

İşletmeciliğini usta bir aşçı olan Mehmet Erdem ve oğlunun yapmakta olduğu HASPİR’de yakın çevreye (çarşıya) paket servis hizmeti de verilmekte.

Bu müstesna yerde bu güne kadar bir Beyran Çorbası içmediyseniz ya da Gaziantep’in yöresel lezzetlerini tatmadıysanız, mutlaka tavsiye ediyoruz. Keyif alacaksınız.

İletişim: Batı Mahallesi, Ortanca Caddesi, No:11/C Pendik  – 0555 034 23 27

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x