Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BELEDİYEDEN KAVAKPINAR’A CEMEVİ

Pendik Belediyesinin geçen yıl yapımına başladığı Kavakpınar Cemevi Sosyal ve Kültür Tesisi tamamlandı.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’nın da katıldığı bir programla Cemevi’nin belediyeden vakfa tahsisi için ön protokol imzalandı.  

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, programda yaptığı konuşmada mekanın hayırlı olmasını dileyerek “Buranın değerlerimizi gençlere aktarıcı bir yer olmasını diliyorum. Bundan 25 yıl önce cemevi talep etmek bile çok zordu, bugün ise çok kolay. Kenan Bey’i böyle bir hayra vesile olduğu için tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ise konuşmasında, “Geçmişte de cemevleri yapmış ve destek vermiştik; ancak bu içlerinde en niteliklisi oldu. Şuan hizmete açık. Kavakpınar Cemevi’nin tahsisi için dilekçeyi belediye meclisimize havale edeceğiz.” dedi

Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner de,  “İnancımızın özünde insan sevgisi var, buranın kapısı herkese açık. Hem kullanımı hem de yapısal olarak çok güzel bir mekan. Sizler gibi yönetici olduktan sonra Türkiye’nin hiçbir sorunu kalmaz.” ifadelerini kullandı. Cemevi ziyaretinde bulunarak programı izleyen vatandaşlar,”Bir eksiği daha gideren Belediye Başkanı Kenan Şahin’e ve belediyemize şükranlarımızı sunuyoruz” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Dört katlı Cemevi 

Dört kattan oluşan tesisin ilk katında aşevi ve eğitim salonu, ikinci katında atölye ve ofisler, üçüncü katta ise cem salonu bulunuyor. Bodrum katında ise otopark, morg ve cenaze yıkama alanları yer alıyor. Tesisin toplamda 2 bin 98 metrekarelik kullanım alanı bulunuyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x