Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BELEDİYE ARANIYOR

Belediyenin şehir merkezindeki hizmet binasından ‘depreme dayanıksız’ olduğu gerekçesiyle apar topar taşınması ilçe kamuoyu tarafından yadırgandı

AH NEREDE VAH NEREDE!
Taşınma öncesinde, Pendik’in 36 mahallesinde yaşayan insanlar belediyenin yerini rahatlıkla bulabiliyor, bilmeyenlere de binanın bulunduğu nokta kolayca tarif edilebiliyordu.
Ama yeni hizmet binasının yerini genel anlamda ne vatandaşlar biliyor ne de tarif edebilen var!

SORA SORA BAĞDAT!
Kelimenin tam anlamıyla ‘belediye aranıyor’. Artık işi düşenlerin belediyeye ulaşabilmesi için epeyce bir yol tarifi almaları zaman harcamaları gerekiyor. Birçok kişi bu sorunu çözmek için paraya kıyıp taksi tutmak zorunda kalıyor.

NE ZAMAN DÖNECEK?
Hizmet binasının tekrar şehir merkezine taşınması ile ilgili kesin bir tarih verilmiyor.
Belediye Başkanı Ahmet Cin’in bu dönemi Esenler Mahallesi’ndeki yeni hizmet binasında geçireceği öngörülmekte. Konuyla ilgili birçok farklı eleştiri de mevcut.

Vatandaş, geride kalanlar ne olacak diyor:

Hasan Düzenli: Başkan Ahmet Cin deprem korkusundan çarşıdan taşındı. Onu anlayabiliyorum. Çarşıdaki hiçbir bina esasen depreme dayanıklı değil. Peki geride kalanlar, yani bizler ne olacağız? Başkan bizi kaderimize mi terk etti? Çarşıda kentsel dönüşüm ne zaman tamamlanacak? Başkanı, gemisini önce terk eden kaptana benzetiyorum.

Fatma Aydoğdu: Belediyenin buradan taşınmasından şikayetçiyim. Çarşıda olması en doğrusuydu. Artık belediyeye taksi tutup gideceğiz. Bir an önce merkeze dönmeliler.

Ali Aydın: Başkan maşallah iyi çalışıyor. İlerde daha güzel olacağına inanıyorum. Fakat belediyenin merkezden taşınmasını doğru bulmuyorum. Vatandaş zorlanacak.

İzzet Turan: Merkezden gitmesi hiç hoş olmadı. Yeni binanın yerini bilmiyorum. Hem çarşıda sadece o bina mı riskliymiş. Keşke dönüşümü bitirip, gitmek zorunda kalmasalardı

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x