Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

‘BEKA’ SORUNU TEK ADAM REJİMİDİR

Aydemir: Türkiye’nin mevcut kaos ortamından kurtulabilmesi için, ‘Türk Tipi Başkanlık’ dedikleri bu ucube sistemin iptali şarttır.

İlçemizin siyaset dünyasındaki önemli isimlerinden Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Deniz Aydemir, gündemle ilgili olarak gazetemize bir değerlendirme yaptı.

Aydemir değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi:

“Türkiye 31 Mart yerel seçimlerine doğru giderken, iktidar partisi ve ortağı ısrarla yerel seçimi lafı dönüp dolaştırıp, ‘beka’ sorununa bağlamaya çalışıyorlar. Bu aslında pek de akılla mantıkla açıklanabilir bir yaklaşım değil. Çöpleri kimin topladığı, ikametgahı hangi muhtarın verdiği ülkenin geleceğini nasıl değiştirebilir.

Ama; diğer taraftan bakınca bir ‘beka’ sorunu olduğu konusunda haklı sayılabilirler. Zira mevcut tek adam sistemi, ülkeyi ekonomik olarak çökme noktasına getirmiştir. Bu sistem artık sürdürülebilir olmaktan çıkmıştır. Türkiye’nin vakit kaybetmeden ‘parlamenter demokrasiye’ geri dönmesi, yargı bağımsızlığını, hukukun üstünlüğünü yeniden tesis etmesi gerekmektedir.

AKP iktidarının uyguladığı, baskılanmış döviz ve yüksek faiz politikası ile bu çöküş hızlanacak ve ülke belki de kıtlık, gıda sıkıntısı ve bunlarla birlikte bir kaos ile karşı karşıya kalabilecektir.

Bunun önüne geçmek için yerel seçimlerde AKP mutlaka mağlup edilmeli ve acil bir genel seçime gitmesi sağlanmalıdır.

Ankara’da AKP’nin bölünme senaryoları arasında en çok dile getirilen konulardan biri de, çok erken bir genel seçimdir. Yeni kurulacak meclis, mutabakat içinde anayasa değişikliği yapmalı ve adına ‘Türk Tipi Başkanlık’ dedikleri bu ucube sistem derhal yerini parlamenter demokrasiye, şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışına bırakmalıdır”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x