Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BAYBURTLULAR AKLISELİM ÇÖZÜM BEKLİYOR

Pendik Kaynarca’da 1994 yılında kurulan ve faaliyetlerini halen 1999 yılında inşa ettikleri tapusu kendilerine ait dernek binasında devam ettiren Bayburt Pamuktaş Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği; belediye ile problem yaşıyor.

Belediye yönetimi akaryakıt istasyonu olarak planladığı alanın içine, plan değişikliği yaparak söz konusu dernek binasını da katıp istimlak etmek istiyor.

Bu karara karşı çıkan dernek yönetimi geçtiğimiz pazar günü sabah kahvaltılı bir toplantı organize ederek konuyu üyeleri ile paylaştılar. Kahvaltıya İstanbul’un diğer ilçelerinden de Bayburt dernekleri katılarak destek verdiler.

Dernek Başkanı Sadettin Çelebi gazetemize yaptığı açıklamada; “Biz öncelikle mevcut dernek binamızdan ayrılmak istemiyoruz. Bu bina üyelerimizin katkılarıyla inşa etmiş olduğumuz tapulu mülkümüz. Konuyu belediye yönetimiyle birkaç kez karşılıklı görüştük. Fakat arzu ettiğimiz, derneğimizin ve üyelerimizin mağdur olmayacağı bir çözüme henüz ulaşmış değiliz. Arzumuz konuyla ilgili aklıselim bir çözüm üretilmesidir. Bunun haricinde sivil toplum örgütü olarak hukuki haklarımızı kullanacağız” şeklinde konuştu.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x