Gündem Haber Girişi : 23 Şubat 2024 15:10

Batı Mahallesi Muhtar Adayı Bülent Beşir Erol: Bugüne Kadar Yaptıklarım Yapacaklarımızın Teminatıdır

Batı Mahallesi Muhtar Adayı Bülent Beşir Erol: Bugüne Kadar Yaptıklarım Yapacaklarımızın Teminatıdır

Seçim şarkılarıyla dikkat çeken ve oldukça renkli bir kampanya sürdüren Batı Mahallesi Muhtar Adayı Bülent Beşir Erol; sadece protokol muhtarı olmayacağını, mahalle sakinlerinin kendisini her türlü etkinlik, faaliyet ve çalışmalarda da en önde göreceğini belirtti.

İlçemizde muhtarlık seçimlerinde de en az belediye başkanlığı seçimleri kadar sıkı bir yarış yaşanmakta. Mahallesi için projeler üreten muhtar adayları; cadde cadde, sokak sokak, ev ev ziyaretlerde bulunarak, seçmen kitleleri ile birebir temas ederek, basın toplantıları düzenleyerek adeta belediye başkan adayları gibi çalışmaktalar.

Muhtarlık yarışında kıyasıya bir çekişmenin yaşandığı mahallelerimizden biri de merkezdeki Batı Mahallesi.

Bu mahallemizde, yeniden adaylığını koyan mevcut muhtar Hülya Büyüktopcu’nun dışında 3 muhtar adayı daha bulunuyor.
Bu çerçevede Batı Mahallesi Muhtar Adayı Bülent Beşir Erol da, azaları ile birlikte geçtiğimiz Perşembe günü Twins Restaurant & Cafe’de yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi.

Bülent Erol’un basın toplantısına; Son Dakika Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Tuksal, Pendik Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Metin Yazıcı, Duyuru Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ümit Kahyaoğlu, Yerel Hayat Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kubilay Öztürk, Pendikli TV Genel Yayın Yönetmeni Samet Övüç katıldılar.
Son Dakika Gazetesi İmtiyaz Sahibi Enver Tuksal’ın lanse ederek açıktan destek verdiği basın toplantısında konuşan Batı Mahallesi Muhtar Adayı Bülent Beşir Erol şu sözlere yer verdi:

SEÇİLSEM DE SEÇİLMESEM DE MAHALLEME HİZMETE DEVAM EDECEĞİM

2011 yılından bu yana kurmuş olduğum sosyal medya platformu aracılığı ile öncelikli olarak yaşadığım Batı Mahallesine ve tüm Pendiklilere hizmet ediyorum. Bunu tüm ekibimle sevgi ve aşkla gerçekleştiriyoruz. Aday olmaya çevremin teşviki ile karar verdim. Muhtarlık yetkisini almam halinde bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğumuz hizmetlerin çok daha fazlasını kendi mahalleme odaklanarak yapabileceğimiz düşüncesindeyim. Bu bir yarıştır. Benim haricimde 3 adayımız daha mevcut. Kendilerine başarılar diliyorum. Netice itibari ile kazanmak da var kaybetmek de var. Ben gördüğüm ilgiyi ve desteği baz alarak bu seçimi kazanacağıma inanıyorum. Fakat seçilemesem dahi bugüne kadar nasıl hizmet üretiyorsak, seçimlerden sonra da ekibim ile birlikte aynı şekilde mahallem için hizmet üretmeye devam edeceğim.
PROTOKOL MUHTARI OLMAYACAĞIM

Şunu özellikle ifade etmek istiyorum. Sadece protokol muhtarı olmayacağım. Mahalle sakinlerimiz beni her türlü etkinlik, faaliyet ve çalışmalarda da en önde görebilecekler. İyi günde kötü günde onlarla birlikte olacağım. Eğer birilerinden puan kazanmak, birilerinin gözüne girmek söz konusu ise bu benim için öncelikli olarak mahallemde ikamet eden insanlardır.
SOSYAL MEDYADA ÇOK GÜÇLÜ

Sosyal medyada oldukça etkin bir ağ ve ekibe sahibiz. Doğu Batı Mahallesi Grubu’nu yıllardır başarı ile yöneterek hem birbirimizle haberleşiyor hem de birlikten kuvvet oluşturarak, bugüne kadar çok sayıda ve birçok kalemde hizmet ürettik. Bize 7/24 bir telefonla ulaşan herkesin ve özellikle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştuk. Problemleri çözdük.
ÇOK SAYIDA MAHALLE GÖNÜLLÜMÜZ VE FAHRİ AZAMIZ MEVCUT

Azalarımın her biri mahallemizin değerli isimlerinden oluşuyor. Güçlü bir beyin takımına sahibim. Her konuda kendileri ile fikir alışverişi yapıp öyle karar veriyorum. Azalarımın yanı sıra ilçe kamuoyunun önde gelen kişilerinden çok sayıda destekçimiz mevcut. Onları da fahri azalarımız olarak kabul ediyoruz. Muhtar olduktan sonra da azalarım ve gönüllülerimiz ile birlikte mahallemiz için güzel çalışmalar yapmayı hedefliyorum.
 YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Semtimiz benim için çok özel ve değerli. Çünkü Batı Mahallesi benim vatanım – köyüm - yurdum. Selanik Mübadili bir ailenin 3. kuşağını temsil ediyorum.

Semtimizde en ufak bir sıkıntıda bana dile getirilen ne konu olur ise olsun mücadele ettim, birçoğunu çözüme ulaştırdım. Seçim sloganım olan 'Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır'ın açıklamasının bir kısmını sizlere maddeler halinde belirtmek istiyorum.

Doğu Mahallemizde bulunan Orhan Sinan Hamzaoğlu İlköğretim okulumuzun tadilat bakım ve onarımı için gerekli girişimleri yaparak (okul- milli eğitim- Büyükşehir Belediyesi) 1 haftalık mücadeleden sonra çözüm sürecini başlatıp 2 ay içerisinde okulumuzun bakım onarım ve yenilenmesinde aracı olduk. Bundan dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekiline, Milli Eğitim İlçe Müdür Yardımcımıza ve Okul Müdür Yardımcımıza emekleri için teşekkür ediyorum.

Sokaklarımızda lambalar yanmadığı zaman çoğu semt sakinlerimiz bana ulaştı. AYEDAŞ'a talep açtırdım, çözüme ulaştırdık.

Yazın çöpler ve çöp konteynerleri ile ilgili sıkıntılar oldu. Defalarca belediyemize talep açtırdım, çözüme ulaştırdık.

İpek Sokak’ta otoparkın olduğu yerde su birikintisi oluyordu. İki haftalık uğraştan ve girişimlerden sonra o bölgeye mazgal yaptırdık.

Hakimler çıkmazı için elektrik direği müracaatımızı yaptık beklemedeyiz.

Koruluk Sokak ışıklandırmaları için çözüm ürettik.

Sabri Taşkın Caddesi Sayest Apartmanı bina elektriği ile sıkıntıyı 1 haftalık mücadeleden sonra çözüme ulaştırdık.

İhtiyaç sahibi aileleri tespit ederek çocuklarına kıyafet bot mont destekleri sağladık.

Batı Mahallemizde ihtiyaç sahibi ailelerimize desteklerde bulunduk hala desteklere devam ediyoruz.

İhtiyaç sahibi faturalarını ödeyemeyen ailelerimizin faturalarını ödedik.

İhtiyaç sahibi ailelerin üniversitede okuyan kız çocuklarına kitap desteği sağladık.

İhtiyaç sahibi ailelerimize yakacak desteği sağladık.

Sizlerden gelen 2. el kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.

Sizlerden gelen 2. el eşyaları ihtiyaç sahiplerine götürdük teslim ettik.

Huzur evi ziyaretleri organize ettik.

Sokak hayvanlarımız için periyodik olarak köyler bölgesinde yiyecek ve mama desteği sağladık.

Uzun zamandır evine et girmeyen ailelere et- kıyma desteği sağladık.

Yaşlı hasta ve çocuklar için bez desteği sağladık. 

Tekerlekli sandalye hasta yatağı koltuk değneği yürüteç desteği sağladık.

İhtiyaç sahibi birçok ailemize erzak ve alışveriş kartı desteği sağladık.

Sadece Batı Mahallemiz ile kalmayıp başka mahallelere de yardımcı olmak için mücadele verdik.

Peki bunları yaparken ben muhtar mıydım? Belediye meclis üyesi miydim? Ya da herhangi bir kurum kuruluşta görevli miydim? Hayır... Ben bu semtin sevdalısı olarak bunları gerçekleştirdim. Sizlerin desteği ile muhtar seçilirsem söz veriyorum. Protokol muhtarı olmayacağım. Bir bütün olarak yaptığım etkinliklere devam edeceğim.
Basın toplantısı Bülent Erol’un sunumundan sonra gazetecilerin soru cevapları ve karşılıklı sohbet şeklinde devam etti. Son derece keyifli ve verimli geçen toplantı fotoğraf çekimleri ile sona ererken; Bülent Erol ve ekibi basın mensuplarından tam puan alarak göz doldurdu. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.