Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BAŞVURULAR BAŞLADI

Pendik Belediyesi, ilk kez üniversiteyi kazanarak İstanbul dışında okuyacak olan  ihtiyaç sahibi  öğrencilere  önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da maddi destekte bulunacak.  Bir defaya mahsus verilecek nakdi yardımdan faydalanabilmek için başvurular 10 Eylül’den itibaren başladı.

İl dışındaki üniversitelerin ön lisans ve lisans programını ilk kez bu yıl kazanarak kayıt yaptıran  öğrenciler,  başvurularını pendik.bel.tr  internet adresi üzerinden yapacak.  750 TL tutarındaki yardımı alabilmek için Pendik’te ikamet etmek ve 2018 -19 öğretim yılında İstanbul dışında örgün eğitim veren bir üniversiteye yerleşmiş olmak gerekiyor.  Açık öğretim, uzaktan eğitim, özel üniversite (burssuz)  kazanan  veya hazırlık sınıfından 1. sınıfa geçen öğrenciler  bu yardımın kapsamına girmiyor.

Pendik Belediyesine internet üzerinden başvuruda bulunarak gereken şartları yerine getiren  öğrencilerin müracaatları Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından mağduriyet kriterlerine göre değerlendirilecek.  Başvuru süresi,  30 Eylül 2018 Pazar günü saat 24:00 ‘te sona erecek.

Başvuru için:  http://bit.ly/uni-burs

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x