Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BAŞKAN VEFALI ÇIKTI

Belediye Başkanı Ahmet Cin’in ilk icraatlarından biri yaşlılara yönelik oldu. Cin; yaşlıların aktif bir şekilde sosyal hayatın içinde katılımlarını arttırmaya yönelik hizmet veren Vefa Kıraathanesi’ni hizmete soktu

Pendik’te yaşlıların yeni buluşma adresi ‘Vefa Kıraathanesi’ oldu. Pendik Belediyesi 65 yaş ve üzeri vatandaşların aktif ve sağlıklı yaşamalarına yardımcı olmak, sosyalleşmelerine ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hizmete soktuğu Vefa Kıraathanesi’nden 280 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplam 480 kayıtlı kişi yararlanıyor. Kıraathanede yaşlılara Ergoterapi Hizmeti, Hobi Faaliyetleri, Sosyal Aktiviteler, Kişisel Bakım Hizmeti, Danışmanlık, Periyodik Sağlık Kontrolü ve Sosyal Aktiviteler düzenleniyor.

Ürettiklerini torunlarına hediye ediyorlar

Kıraathanede yaşlıların hoşça vakit geçirmeleri için hobi odaları yer alıyor. Buralarda yaşlılara elişi, ahşap boyama gibi hobi becerileri öğretiliyor. Yaşlılar burada ürettiklerini evde torunlarına hediye ettiklerini söylüyor. Yaşlıların doktorlar tarafından belli periyotlarla sağlık kontrolleriyle birlikte tansiyon, diyabet ölçümü ve takibi yapılıyor. Yine gelenlere berber-kuaför hizmeti, el, ayak ve vücut bakımı gibi kişisel bakım hizmetleri veriliyor.

Yaşlıların bocce keyfi

Vefa Kıraathanesi’ne gelen yaşlı vatandaşlar güne sporla başlıyor. Yaşlılara ayrıca ergoterapi hizmeti sağlanıyor. Kişilerin günlük yaşam aktivitelerine katılımını sağlamak amacıyla yapılan ergoterapi yaşlıların ihtiyaç duydukları veya kendilerinden beklenen aktiviteleri yapabilme becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Kıraathane bahçesine kurulan bocce alanı ise yaşlılara yeni bir deneyim sunuyor. Son yıllarda ülkemizde gelişen ve ilgi duyulan bocce oyunu esnasında yaşlılar, oldukça keyifli dakikalar yaşıyor.

Sosyal ve kültürel geziler düzenleniyor

Sosyal faaliyetlere katılımlarının arttırılması ve keyifli vakit geçirmeleri amacıyla yaşlı vatandaşlara yönelik çeşitli sosyal ve kültürel geziler düzenleniyor. Kıraathanede haftanın üç günü erkek, iki günü ise kadın vatandaşlara hizmet veriliyor. Vatandaşların ulaşımı servisle sağlanıyor. Saat 9.00’da başlayan etkinlikler, 16.00’ya kadar devam ediyor. Gün içerisinde çay ve yemek ikramları da yapılıyor.

Başkan Ahmet Cin, yaşlılarla bocce oynadı

Vefa Kıraathanesini ziyaret eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, yaşlılarla uzun uzun sohbet ettikten sonra bahçede bulunan bocce sahasında oyun oynadı.

Başkan Ahmet Cin: Bir gün değil, her gün yanınızdayız

Belediye Başkanı Ahmet Cin ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’ münasebetiyle Vefa Kıraathanesi’ni ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak ve Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil’le birlikte yaşlılarla uzun uzun sohbet eden Başkan Ahmet Cin: “Belediyemizce Vefa Kıraathanesini sizlere tahsis ettik. Dünya Yaşlılar Gününüz kutlu olsun. Bir gün değil, her gün yanınızdayız” dedi. Sohbetin ardından yaşlılara hediye veren Başkan Ahmet Cin, hatıra fotoğrafı çektirerek ziyaretini sonlandırdı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x