Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BAŞKAN ŞAHİN: KADIN İŞGÜCÜNÜ DESTEKLİYORUZ

İş’te Pendik Buluşmalarının 12.sini 8 Mart’ta düzenleyen Pendik Belediyesi, firmaların bu özel günde kadın personel alımına ağırlık vermesini sağladı.  Katılımcı 16 firmanın bünyesine katacağı 250 personelden 150’si kadın çalışanlardan oluyor.    

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde her dört ayda bir düzenlenen İş’te Pendik Buluşmaları, bu kez kadın istihdamına destek vermek üzere Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleşti.  Organizasyona eleman arayan 16 büyük firma ve iş başvurusunda bulunmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı.  Yüz yüze iş görüşmesi yaparak başvuru formları dolduranların arasında kadınların sayısı da bir hayli fazlaydı.

Başkan Şahin: “Kadınlar iş hayatında yer almalı”

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de organizasyonu ziyaret ederek katılımcı firmalar ve iş başvurusunda bulunanlarla görüştü. İş’te Pendik Buluşması’nı Dünya Kadınlar Günü’nde özellikle düzenlediklerini belirten Başkan Şahin: “Kadınlarımızı iş hayatına katılması için teşvik ediyoruz. Gerek düzenlediğimiz kurs ve eğitimler, gerekse onlara iş kapılarını açacak organizasyonlarla hem kendilerini geliştirmelerini hem de ekonomik kazanç elde etmelerini amaçlıyoruz. Bu yüzden iş arayanları iş verenlerle böyle anlamlı bir günde buluşturmak istedik.” dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x