Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BAŞKAN GÜZELYALI SENİ BEKLİYOR

Güzelyalı sakinleri Belediye Başkanı Ahmet Cin’den mütevazi isteklerde bulunuyorlar ve mahallelerine ziyaret etmesini bekliyorlar

Güzelyalı mahallesi ilçemizin güzide semtlerinden biri. Bu mahallede yaşayan insanlar oldukça mütevazi ve kanaatkar sayılırlar. En azından, gerçekleştirdiğimiz olduğumuz kamuoyu araştırması bizlerde bu kanaati uyandırmış bulunuyor.

‘Pendik’te yaşamaktan mutlu musunuz? Mahalleniz Güzelyalı için yeni Belediye Başkanı Ahmet Cin’den beklentiniz neler?’ şeklindeki sorumuza verilen cevaplar genellikle pozitif.

Beklentiler ise masumane. Bisiklet yolu, spor salonu, açık havada spor yapabilecekleri spor parkları, yüzme havuzu, kütüphane, ışıklandırma, yol ve kaldırımlardaki bozulmuş kısımların tadilatı, sağlık ocağı, hastane Güzelyalılıların mutluluğuna mutluluk katabilecek şeyler olarak ön plana çıkmakta.

ŞEYDA GÜLER (19)

ÖĞRENCİ:

Merkez olarak Pendik’ten memnunum. İstediğim her şeye kolaylıkla ulaşabiliyorum. Bana göre Pendik İstanbul’un merkezi gibi. Ahmet Cin’den daha çok otobüs ve  otobüs seferi koymasını ve piknik alanlarının temizliğinin daha sık yapılmasını bekliyorum. Güzelyalı’ya geldiğinde buranın sorunlarını yerinde, bir daha görmüş olacak.

HAKAN KUZUCU (21)

ÖĞRENCİ:

Pendik’te yaşamaktan memnun değilim.  Ailem burada ikamet ettiği için mecburiyetten oturuyorum. Ahmet Cin’den Pendik’ten Tuzla’ya uzanan bir bisiklet yolu yapılmasını bekliyorum. Ben bisiklet kullanmayı çok seviyorum ama bisiklet yolu olmadığı için bu her gün mümkün olmuyor. Kırık olan kaldırımların da onarılmasını bekliyorum. Mahallemize değer katacak, yaşam kalitesini yükseltecek işler yapılmalı.

FİLİZ KESKİN (30)

KUAFÖR:

Pendik’te oturmaktan memnunum. Her yere yakın olduğundan dolayı ulaşım sorunu yaşamıyorum. Pendik gelişmiş bir semt olduğu için burada yaşamayı seviyorum. Ahmet Cin’den bayan kuaförlerinin Pazar günleri kapalı olmasını istiyorum. Güzelyalı Sosyal Tesisleri’nin baştan onarılıp temizlenmesini isterim. Çocuk parkından hariç, spor aletlerinin bulunduğu bir park yapılmasını isterim. Spora teşvikler arttırılsın.

TANER AYER (37) DENİZCİ:

Pendik’te yaşamaktan çok mutluyum. Çünkü burada doğdum ve büyüdüm.

Ulaşım kolaylığı olduğu için burada oturmak benim için büyük bir avantaj. Ahmet Cin’den beklentim hastane, okul ve sağlık ocaklarının çoğaltılmasını istiyorum. Kütüphane sayısının da artmasını istiyorum.

SEVKAN KESKİN (34):

Pendik’te oturmaktan memnunum. Ulaşım yönünden çok rahatım, istediğim her şey ayağımın altında. Ama ikamet ettiğim semtte spor yapabileceğim aktivite olanakları gelişmiş bir düzeyde değil. Kapalı bir yüzme havuzu bulunsa işten sonra kalan vaktimi orada değerlendirmek benim için keyif verici olur.

GÜLAY CAN (36) ÇALIŞIYOR:

Pendik’te oturmaktan memnun değilim. Hiçbir şekilde ilerleme göremiyorum. 2 yıl önce Pendik’e ada yapılacaktı ama yapılmadı. Yeni gelişmiş bir Pendik istiyorum. Halka verilen vaatlerin yerine getirilmesini lafta kalmamasını istiyorum. Belediye başkanımız Ahmet Cin’in mahallemizi ziyaret etmesini de bekliyoruz.

TEMEL ÖZOĞLUÖZ (46) ESNAF:

Pendik’te yaşamaktan memnunum. İstanbul’un büyük ilçelerinden birisi de Pendik. Ulaşım sorunu olmadığı için seviyorum. Ahmet Cin’den spor alanlarının çoğaltılmasını ve sokaklarda ki ışıklandırmaların çoğaltılmasını bakımlarının aksatılmamasını istiyorum.

Haber röportaj: Ayşe ÖZYURT

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x