Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BAŞKAN CİN’DEN MHP’YE ZİYARET

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, kısa bir süre önce göreve gelen MHP İlçe Başkanı Bahattin Tüysüz’e bir nezaket ziyareti gerçekleştirerek kendisini tebrik etti ve başarılar diledi. MHP yönetim kurulu üyeleri ve MHP meclis üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaret, karşılıklı sohbet şeklinde yaklaşık 1,5  saat sürdü.

Ahmet Cin burada yaptığı değerlendirmede; “AK Parti ve MHP’nin gerçekleştirmiş olduğu ittifak, dünyada benzerine az rastlanan bir ittifaktır. Her iki partinin lideri de tam bir uyum ve anlayış içerisinde bulunmakta ve bu birliktelik güçlenerek devam etmektedir.

İttifak olarak hedefimiz, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 2024 Yerel seçimlerinde %60’ın üzerinde oy alarak, muhalefetin ve Türkiye üzerinde hesapları olan malum çevrelerin heveslerini kursaklarında bırakmaktır” sözlerine yer verdi.

Yerel gündeme de değinen Ahmet Cin; “Pandemi döneminde belediyemiz Türkiye’ye örnek olacak birçok hizmet gerçekleştirdi. Bununla birlikte, seçim öncesi vaat ettiğimiz tüm projelerle ilgili olarak çalışmalarımızı da kesintisiz sürdürüyoruz. Kendi imkanlarımızla gerçekleştirdiğimiz işlerin yanı sıra, Büyükşehir’den destek alamadığımız projeler için ilgili bakanlıklarımızla görüşerek çözümler üretiyoruz. Şu ana kadar Çevre, Sağlık, Ulaştırma, Kültür ve diğer bazı bakanlıklarımızla görüşmeler yaptık. Yapacağımız işlere önemli ölçüde destekler aldık” dedi.

Başkan Cin, kentsel dönüşüm ile ilgili olarak da; “Taşlıbayır ve Ertuğrulgazi mahallelerimizde yaklaşık 2,5 milyon metrekarelik bir alanda kentsel dönüşüm çalışmalarımızı yakın zamanda başlatacağız. Bu sıkıntıyı herkesin yüzünü güldürecek şekilde çözüme ulaştıracağız. Kentsel dönüşümün yanı sıra Yayalar Gelinpınar mevkiinde de 2.Millet Bahçesi’ni halkımıza kazandırarak, sosyal aktivitelerin de yapılabileceği yeşil alanlar üretmeye devam edeceğiz” dedi.

MHP İlçe Başkanı Bahattin Tüysüz de yaptığı değerlendirmede; “Milliyetçi Hareket Partisi olarak, ülke genelinde olduğu gibi ilçe genelinde de çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. AK Parti ile oluşturduğumuz ittifaka devletimizin ve milletimizin bekasını esas alarak sonuna kadar destek vereceğiz” şeklinde konuştu.

Daha sonra toplantı salonunda devam eden program, soru – cevap ve tanışma şeklinde sürdü. Ziyaret  Belediye Başkanı Ahmet Cin’in MHP İlçe Başkanı Bahattin Tüysüz’e plaket takdim etmesiyle sona erdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x