Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BAŞKAN CİN: BÜYÜKŞEHİR ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMIYOR

Belediye Başkanı Ahmet Cin Büyükşehir Belediyesi’nin siyasi bir tavırla ayrımcılık yaparak Pendik’te kendi yetki ve sorumluluk alanındaki hiçbir hizmeti gerçekleştirmediğini belirtti. Başkan Cin; sahildeki yer altı otopark inşaatının halen tamamlanmadığını, Batı Mahallesi kentsel dönüşüm imar planlarına itiraz edilerek meselenin çözümsüzlüğe sürüklendiğini, Kavakpınar’daki tünel inşaatının sürdürülmediğini, gecekondularla ilgili olarak tapu ve tahsis işlemlerinin yapılmadığını ve yine Büyükşehir Belediyesi’nin ukdesindeki 184 adet cadde ve sokağa 1 gram bile asfalt dökülmediğini belirterek, ilçedeki CHP meclis grubundan da bu konularda çözüm için destek istedi.

‘2019 Yılı Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin; Pendik ile ilgili fakat Büyükşehir Belediyesi’nin yetki – sorumluluk alanında kalan ve acil çözüm üretilmesi gerekilen bazı konularda bilgi verip CHP grubundan da destek isteyerek Ekrem İmamoğlu’na bir gönderme yaptı.

SAHİLDEKİ OTOPARK İNŞAATI

Sahilde inşaatı yarım bırakılan yer altı otoparkının tamamlanabilmesi için 10 milyon gerektiğini fakat Büyükşehir Belediyesi’nin çözüm üretmek yerine kelime oyunlarıyla konuyu sulandırma yönüne gittiğini belirten Başkan Cin, “Defalarca dillendirdik. Yapamayacaklarsa işi bize devretsinler biz tamamlayalım dedik. Yakında yeni eğitim öğretim dönemi başlayacak o zaman bu bölgede otopark ihtiyacı daha da artacak. Büyükşehir’den bahane üretmek yerine çözüm üretmesini bekliyoruz” dedi.

BATI MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM

Batı Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarında, ilgili bakanlıkla özel görüşmeler yaparak imar meselesini çözdüklerini hatırlatan Başkan Cin, “Büyükşehir Belediyesi konuyu mahkemeye taşıyarak, buradaki çözüm sürecinin önünü kapamış bulunuyor. Büyükşehir’in mahkemedeki dosyayı geri çekmesini diliyoruz. Aksi takdirde bu konu bir kör düğüme dönüşebilir” dedi.

KAVAKPINAR TÜNEL İNŞAATI

Başkan Cin Kavakpınar’daki tünel açma işleminin de Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir işlem olduğunu fakat burası için uzun süredir hiçbir işlem yapılmadığını, tünelin açılması için bir an evvel çalışmaların başlatılması gerektiğini ifade etti.

GECEKONDU TAPU VE MÜLKİYET SORUNU

Pendik’teki gecekondu meselesinin çözümünde de önemli ölçüde yol aldıklarını belirten Başkan Cin, “İlçemizde toplam 13 bin gecekondu mevcuttu. Bu gecekonduların 11.022 adetinin tapu ve mülkiyet sorunu çözülmüş durumda. Bunun 8.102 adetini Pendik Belediyesi olarak biz çözüme kavuşturduk. (2920 adet gecekondunun çözümünü, gecekonduculara daire tahsis etmek yoluyla halledildi)

Şu an 1978 adet gecekondu için çözüm üretilmesi gerekiyor. Bunların da 1.179 adeti için yine sosyal konut üretilmesi lazım. Geçtiğimiz dönem 432 adet gecekondu için Büyükşehir Belediyesi ile görüşülerek daireler yapıldı. Fakat söz konusu dairelerin tahsisi bu dönemde henüz gerçekleştirilmedi. Bu tahsislerin de bir an evvel yapılmasını Büyükşehir’den bekliyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR PENDİK’TE 1 GRAM ASFALT DAHİ DÖKMEDİ!

İlçemizde 4.000 cadde ve sokak olduğunu belirten Başkan Cin, “Bunların 184’ü (uzunluk olarak mevcudun %15’i) Büyükşehir Belediyesi’nin ukdesinde. Biz  ilgililer ile görüşerek bu cadde ve sokakların tamamının isim listesini kendilerine ilettik. Fakat 2019 – 2020 yılları itibari ile Büyükşehir Belediyesi Pendik’te kendi ukdesinde olan cadde ve sokaklara şu ana kadar 1 gram bile asfalt dökmüş değil. Buradaki CHP’li arkadaşlarımdan da konuyla ilgilenerek bu çalışmaların başlatılması yönünde bizlere destek olmalarını bekliyorum” dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x