Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BAŞKAN AHMET CİN’DEN İKİ MÜJDE

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, belediye ve hazine hisseleriyle ilgili iki müjde birden verdi. Belediye hisselerinin satış bedellerinde 2020 yılı için artış yapılmayacak. İmar Uygulamaları sonrası oluşan Hazine hisseleri ise Pendik Belediyesine devredildi. Bu uygulama ile Hazine tarafından belirlenen yüksek fiyatların önüne geçilerek vatandaşların daha uygun fiyattan tapularını almaları sağlanacak

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, belediye hisselerinin satış bedelleriyle ilgili beklenen müjdeyi verdi. Geçtiğimiz yıl konut satışlarında yaşanan durağanlık ve inşaat sektörüne destek olmak amacıyla Başkan Ahmet Cin’in verdiği talimat doğrultusunda vatandaşların parselleri üzerinde bulunan belediye hisselerinin satış bedellerinde 2020 yılı için artış yapılmayacak.

Hazine hisseleri, Pendik Belediyesine devredildi

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in ikinci müjdesi hazine hisseleriyle ilgili oldu. Başkan Ahmet Cin, İmar Uygulamaları sonrası oluşan Hazine hisselerinin Pendik Belediyesine devredilerek satışların tek elden yapılması konusunda Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Buna göre ilçede bulunan 803 vatandaş üzerinde yapı bulunan parsellerdeki Hazine hisseleri için Esenler Mahallesi Bora Sokak No:5 adresinde bulunan Yeni Belediye Binası 2. Kat Emlak ve İstimlak Müdürlüğü`ne müracaat ederek tapu devir sürecini başlatabilecek.

Vatandaşların uygun fiyattan tapularını almaları sağlayacağız”

Hazine ve Belediye hisselerinin artık aynı fiyattan satılacağını vurgulayan Başkan Ahmet Cin, “Bu uygulama ile Hazine tarafından belirlenen yüksek fiyatların önüne geçeceğiz ve vatandaşların daha uygun fiyattan tapularını almalarını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

İBB`nin satış bedellerini düşürmesi için talep edildi

Bunun yanında benzer durum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi hisselerinde yaşanıyor. İBB ile hisseli olan vatandaşlara uygulanan satış bedellerinin de düşürülmesine yönelik görüşmelerin devam ettiğini belirten Ahmet Cin “Hazine ve Belediyemizce alınan bu kararların İBB yönetimince de uygulanmasını talep ettik ve sonuç bekliyoruz” dedi.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x