Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Başkan Ahmet Cin: Pendik’in yaşam kalitesini artırıyoruz

Başkan Cin, Pendik’in İstanbul’da en çok yatırım yapan belediye olduğunu belirterek; bu amaca yönelik olarak herkesle diyalog içindeyiz. Olumlu olumsuz tüm eleştirileri de dikkate alıyoruz” dedi

Belediye Başkanı Ahmet Cin, basınla geleneksel buluşmasını Güzelyalı Sosyal tesislerinde gerçekleştirdi. Toplantıya ilçedeki tüm basın mensuplarının yanı sıra komşu ilçelerin basın mensuplarından da katılım oldu. Başkan Cin gerçekleştirilen ve projelendirilen hizmetlerle ilgili bilgiler verirken, gazetecilerle görüş alışverişi de gerçekleştirdi, kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı.

“AHMET ABİ” MERHABA!
Güzelyalı tesislerinde kahvaltı sırasında 3 öğrenci Belediye Başkanı Ahmet Cin’e “Ahmet Abi” diye seslenince başkan bu sese duyarsız kalmadı ve öğrencileri kahvaltıya davet etti. Başkan Cin’in bu teklifini memnuniyetle kabul eden gençler basın mensuplarının arasına oturarak toplantıyı da sonuna kadar takip ettiler. Kahvaltı esnasında ve etkinlik sonunda öğrencilerle sohbet eden Cin, onlara hediyeler vermeyi de ihmal etmedi. O gün okulu kıran ve tekrar gitmeye niyetli olmayan gençlerden okula dönmeleri sözünü de alan Ahmet Cin, onlarla hatıra fotoğrafı çektirerek uğurladı.

Başkan Cin basın mensuplarına yönelik yaptığı bilgilendirmede birçok başlığa yer verdi. İşte o başlıklardan özetler:

SPOR KOMPLEKSİNE OLİMPİYAT ŞAMPİYONU BUSE NAZ’IN ADI VERİLECEK
Pendik Belediyesi’nin güçlü bir mali yapıya kavuştuğuna işaret eden belediye başkanı, ” 2019-2020 yıllarında İstanbul’un en çok yatırım yapan ilçe belediyesi olduk. Bu durum 2021 yılında da değişmeyecek gibi duruyor. Bütçemizin yüzde 40’ını yatırımlara ayırıyoruz. Önümüzdeki hafta Yayalar’daki Spor Kompleksimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Olimpiyat Şampiyonumuz Buse Naz Sürmeneli’nin ismini taşıyacak olan spor kompleksimiz, bünyesinde çok sayıda aktiviteyi gerçekleştirmeyi mümkün kılacak. Güllübağlar ve Kavakpınar Mahallelerindeki spor komplekslerimizde de inşa çalışması hızla devam ediyor. Yakın bir zamanda onların da açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

25 KİLO METRE DUBLE YOL
Çok iyi ve nitelikli bir ekibe sahibiz. Köy konaklarımızı hızla bitiriyoruz. Kurna, Emirli, Göçbeyli, Kurtdoğmuş ve Ballıca’ya köy konaklarını inşa ediyoruz. Yol bakım, yeni yol açma ve asfaltlama çalışmalarımız hızla devam ediyor. Şimdi Çamlık Mahallesi Kartal Yolu’nu açıyoruz. 5 metre genişliğindeki bu yolumuz 13 metreye çıkacak ve çift gidiş çift geliş olacak. 1.5 kilometre uzunluğundaki yolumuzu yıl sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. Bu yol bölge halkına büyük kolaylık sağlayacak ve mesafeleri kısaltacak. 25 kilometre duble yol yaptık. Yollara 65 milyon lira yatırım yaptık.

AFAD AKREDİTASYONLU İLK BELEDİYE OLDUK
Pendik’te kurduğumuz Arama Kurtarma Ekibi (PEAK) Türkiye’de bakanlıktan onay alan ilk ilçe arama kurma ekibi oldu ve afet bölgelerinde başarıyla görev yapacak donanımda.

ÜNİVERSİTEYİ KAZANANLARA 750 LİRA DESTEK
Her ay 13 bin aileye sosyal yardım gerçekleştiriyoruz. Nakdi ve ayni yardım yapıyoruz. Şimdi de üniversiteyi kazanan öğrencilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 750 TL ödeme yapıyoruz. İster özel ister devlet üniversitesi olsun, bu yıl üniversiteyi kazanan tüm öğrencilerimiz bu yardımdan faydalanacak. Yaklaşık 3.500 – 4.000 öğrencimizin faydalanacağını tahmin ediyoruz.

FUAR ALANINI PENDİK’E KAZANDIRACAĞIZ
İlçemize fuar alanı kazandırılması konusu uzun yıllardır gündemde. Konuyla ilgili çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Önümüzdeki günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Pendik’e gelecek ve konuyu detaylarıyla masaya yatıracağız. Pendik’imize yakın bir zamanda uluslararası fuar alanı kazandıracağız.

YEŞİL ALANLARI KORUYORUZ
Yeşil alanların imara açılacağı’ dedikodusu şahsımı en çok rahatsız eden konudur. Biz boş bulduğumuz her yeri adeta küçük bir ormana dönüştürmenin derdindeyken böyle bir şey yapmamız söz konusu olamaz. Çamlık Mahallemizde yaklaşık 185 dönümlük bir korumuz var. Burayla ilgili düzenleme çalışmamız var. Yürüyüş yolları yapıyoruz. Halkımızın kullanımına açmayı planlıyoruz ve bir de sosyal tesis inşa ediyoruz. İlçemizde yeni açtığımız yolları da yeşil kuşağa dönüştürüyoruz.
Hayalim yemyeşil bir Pendik.

220 BİN KONUT ZİYARETİ
Pendik’te bir çok projeyi birlikte yürütüyoruz. 36 mahallemizin 21’in de esnaflarımızı tek tek ziyaret ettim. İlçede 292 bin bağımsız bölüm konut ve işyeri var. Biz bunların 220 binini ziyaret ettik ve çeşitli hediyeler takdim ettik. ‘Pendik’i Pendiklilerle birlikte yöneteceğiz’ sözümüz vardı. Bu sözümüzü yerine getirmenin gayretindeyiz.

2.5 YILDA 4 GÜN TATİL
2.5 yıllık belediye başkanıyım. Şimdiye kadar sadece 4 gün izin kullandım. Yoruluyoruz ama Allah rızası için yoruluyoruz. Biz bu dünyada yorulup Ahirette dinlenebilmenin derdini yaşıyoruz. Pendikli hemşehrilerimiz her şeyin en iyisini hakediyorlar.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x