Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BAŞKAN AHMET CİN: “PENDİK’İ ULUSLARARASI ÖLÇEKTE DEĞERLENDİRİYORUZ

Belediye Başkanı Ahmet Cin göreve başladıkları süreci değerlendirdiği basın toplantısında “Pendik için 25 – 50 yıl sonrasını da düşünerek projeler hazırladık. İlçemiz artık uluslararası ölçekte bir ilçe. Biz de buna göre adımlar atıyoruz” dedi

 Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin 30 Kasım Cumartesi günü yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren kahvaltılı basın toplantısında gündem Pendik oldu.

Toplantının birinci bölümünde Başkan Ahmet Cin video gösterimi eşliğinde Pendik için planlanmış ve gerçekleştirilmiş olan projelerle ilgili bilgi aktarımında bulundu. İkinci bölümde ise basın mensuplarının görüşleri alındı, çeşitli sorular cevaplandırıldı.

Ahmet Cin burada yaptığı sunumda; “Mazbatayı 31 Mart’ta aldık. 23 Haziran’da yenilenen seçim dolayısı ile yaklaşık 5 ay gibi bir zamandır fiili olarak görev başındayız. 23 Haziran seçimleri ile birlikte ortaya çıkan sonuçları değerlendirerek Pendik ile ilgili projelerimizde bazı revizyon çalışmalarımız oldu. Pendik Belediyesi geçmiş yönetimlerin miras bıraktığı kurumsal bir yapıya sahip oturmuş bir belediye.

İlçemiz sahip olduğu özelliklerle İstanbul’un ve hatta Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri konumundadır. Kara, hava, deniz, demiryolu ve metro ulaşımına sahip; ticari potansiyeli, sanayisi, eğitimde, sağlıkta, sosyal ve kültürel alanlardaki aktivitesi ile uluslararası ölçekte de kendine yer bulmaktadır.

Biz görevi devraldığımızda tüm plan ve projelerimiz bu konsepte uygun olarak hazırlandı. Pendik’i uluslararası bir cazibe merkezi haline nasıl getirebiliriz diye düşündük ve sadece önümüzdeki 5 yılı değil, gelecek 25 – 50 yıl düşünerek hareket ettik – ediyoruz. Hazırlamış olduğumuz projeler yalnızca yerel bir belediyenin bütçesiyle olacak işler değil. Büyükşehir Belediyesinin ve hükümetin desteği de gerekmekte. Sayın Binali Yıldırım ile seçim öncesi gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde İstanbul için planlanan 80 – 85 milyarlık bütçenin 8.5 milyarı Pendik için kullanılacaktı. Sayın Yıldırım seçimi kazanamayınca yeni bir durum söz konusu oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığımız görüşmede, planladığımız vizyon projeler kendisine aktarıldı. Bazı büyük projelere mesafeli yaklaşımları olduğunu gördük. Fakat biz vaatlerimizin hiçbirinden tamamen vazgeçmiş değiliz.

İlgili bakanlıklarımızla temas içinde olarak onların desteklerini de alıp vizyon projelerimizi hayata geçirmenin peşindeyiz” sözlerine yer verdi.

Başkan Ahmet Cin ilçe genelinde an itibarı ile 150 – 160 milyon TL civarında bir yatırım sürdürüldüğünü de ifade ederek “Pendik’te yaşam kalitesini yükseltecek işler yapacağız. Fakat altını çizerek belirtmek isterim ki önceliğimiz; yaptığımız işler, kurduğumuz ilişkilerle vatandaşlarımızın gönüllerini kazanmak olacaktır” dedi.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x