Pendik Gazetesi

Başkan Ahmet Cin: Maddi Manevi Yanınızdayız

Belediye Başkanı Ahmet Cin; “Kurum olarak 7/24 vatandaşımızın hizmetindeyiz. Bu dönemi el ele vererek, dayanışma içinde geride bırakacağız” sözleriyle, Pendiklilere ‘Asla Yalnız Değilsiniz’ mesajını yineledi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin;” Tam kapanma uygulamasının yürürlükte olduğu şu dönemde de, kurum olarak vatandaşlarımızın maddi ve manevi her türlü ihtiyacını karşılamak üzere saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hiçbir vatandaşımızın mağdur durumda kalmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Pendik Belediyesi’nin; Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık kuruşları, Kızılay, PESİAD gibi birimlerle işbirliği ve koordinasyon içinde, mesai tanımaksızın vatandaşların yanında olduğunu ifade eden Başkan Cin; “Özellikle ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi, hijyen paketi, giysi yardımlarımız devam ediyor. Birçok noktada, bakacak kimsesi bulunmayan yaşlılarımıza evde sıcak yemek, evde temizlik hizmetlerimiz mevcut. Yine talep edildiğinde, sokağa çıkamayacak durumda olan insanlarımızın alışveriş işlemlerini ekiplerimizle gerçekleştiriyoruz.

Hayırsever iş adamlarımızın da desteği ile dar gelirli vatandaşlarımızın bakkal borçlarını sıfırlıyoruz.Kaymakamlık marifetiyle ihtiyaç sahibi kimselere maddi yardımlar yapılmakta. Yine belediyemizin öncülüğünde, işletmelerle işbirliği yaparak hayata geçirdiğimiz; ‘Askıda Ekmek’, ‘Askıda Yemek’ gibi uygulamalar birçok noktada işletiliyor.Evde bakım, tıbbi malzeme desteği, özel ambulans, psikolojik destek hattı gibi uygulamalarımız ile de sağlık alanında vatandaşlarımızın yanındayız. Bu zor dönemi el ele vererek, dayanışarak, gerekli kurallara uyarak geride bırakacağımız günler yakınıdır” şeklindeki açıklaması ile de Pendiklilere moral verdi.

 

 

Beğen FAVORİ YORUM OKU
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x