Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BALYALI: YAŞAM KALİTESİ İÇİN CHP ŞART

CHP Meclis Üyesi Tarık Balyalı, “Yasaklardan arınmış, yaşam kalitesi yüksek bir şehir için CHP’nin çağdaş kadrolarının iş başına gelmesi şarttır” dedi

İlçe ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Tarık Balyalı, yaklaşan yerel seçimler öncesi gazetemize gündemi değerlendirdi.

Balyalı değerlendirmesinde; “Her yerel seçim şehrin yaşam kalitesini artırmak için bir fırsattır. Ama bunun için öncelikle; şehri beş yıl süre ile yönetecek olan meclisin, nitelikli ve çağdaş anlayışa sahip bir kadrodan oluşması şarttır.

Esasen; özgürlük, demokrasi, insan hakları, yargının bağımsızlığı, hukukun üstünlüğü gibi temel değerleri içselleştirememiş, yeniliklere açık olmayan, yasakçı, kendi gibi düşünmeyen herkesi ötekileştiren, totaliter zihniyetle bir yere varmak da mümkün değildir.

Şu soruyu sormak lazım: ‘Beş yıl sonra dünya nerede, biz nerede olacağız?’

Oluşacak tabloyu, halkımızın önümüzdeki yerel seçimlerde yapacağı tercihler şekillendirecektir.

Bu noktada doğru tercih hiç şüphe yok ki; cumhuriyeti ilan ederek bize çağdaş uygarlık yolunu açan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü kadroları olacaktır” sözlerine yer verdi.

CHP’nin 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde tarihi bir oy oranına ulaşarak, İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere, Türkiye genelinde kazanacağını ifade eden Balyalı, “Halktan aldığı krediyi tüketen AKP Pendik’te de kaybedecek” dedi.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x