Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BALYALI: 10 MİLYON VERELİM DE KİME VERELİM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, Geziboyu Caddesi üzerindeki inşaatı yarım kalmış otopark ile ilgili olarak; “Pendik Belediye Başkanı Sayın Ahmet Cin bu inşaatın tamamlanması için Büyükşehir’den 10 milyon verilmesini istiyor. Verelim de kime verelim. Bu inşaatın müteahhidi konkordato ilan ederek iflasını açıklamış bir firma” dedi.

Pendik Belediyesi’nin 2019 yılı faaliyet döneminin görüşüldüğü meclis toplantısında gündeme gelen önemli konulardan biri de, Geziboyu Caddesi üzerindeki katlı otopark oldu.

Belediye Başkanı Ahmet Cin, Büyükşehir Belediyesi’nin ukdesindeki bu otopark inşaatının yarım bırakılarak uzun süredir tamamlanmadığını belirterek, “Okullar açıldığında otopark ihtiyacı daha da artacak. O yüzden iki aya kadar bu inşaatın tamamlanarak hizmete hazır hale getirilmesi gerekiyor.Bunun için de 10 milyon gibi bir para lazım ve bu para Büyükşehir’in bütçesi göz önüne alındığında kolaylıkla verilebilecek bir para. Bu noktada CHP’li arkadaşların da konuyu takip ederek ilçemize destek olmalarını bekliyorum” dedi.

Konuyla ilgili söz alan CHP Pendik Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi (CHP Grup Sözcüsü) Tarık Balyalı cevaben şu sözlere yer verdi:

“Bu otoparkın ihalesi bizim dönemimizde yapılmadı. Yönetime geldiğimizde de inşaat zaten tamamen durmuştu. Süreç içerisinde müteahhit firma yaşadığı birtakım sorunlardan dolayı konkordato ilan etmiş bir firma. Şimdi biz bu 10 milyonu verelim de kime verelim?”

Söz konusu otoparkın kaba inşaatının tamamlanmış, sadece ince işçiliğinin kalmış olduğunu da ifade eden Balyalı; “Biz müteahhitle görüşerek inşaatı tamamlaması yönünde kendisine Büyükşehir belediyesi olarak bir ödeme yaptık. Pandemi dönemi ile birlikte çalışmalar tekraren durdu. Burada şu an; konkordato ilan edilmesinden dolayı hukuki birtakım problemler de mevcut. Fakat firma ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Konuyu çözüme kavuşturmak için elimizden geleni yapacağız” sözlerine yer verdi.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x