Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BAKAN VARANK, TEKNOFEST’TE PENDİK BELEDİYESİ STANDI’NI GEZDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Teknofest İstanbul’da Pendik Belediyesi Bilim Merkezi Standı’nı ziyaret etti. Deneysel ve uygulamalı etkinlikleri izleyen Bakan Varank, hatıra fotoğrafı çektirerek öğrencilere başarılar diledi

Bu yıl Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne(Teknofest) Pendik Belediyesi Bilim Merkezi Standı’yla katıldı. Standı ziyaret edenler arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da yer aldı. Öğrencilerin birbirinden ilginç deneysel ve uygulamalı etkinliklerini izleyen Bakan Varank, Bilim Merkeziyle ilgili bilgi aldı. Ardından hatıra fotoğrafı çektirerek ziyaretini sonlandırdı.

Uçan arabalar, insansız hava araçları ve daha fazlası

22 Eylül’de sona erecek Teknofest İstanbul’a bu yıl 1 milyona yakın ziyaretçi bekleniyor. Geçen yıl olduğu gibi bu sene de Türk Yıldızlarının gösterilerine sahne olan Teknofest İstanbul’da havacılık ve uzay sektörüne dair en son teknolojik yenilikler ziyaretçilere sunuluyor. Bunlar arasında en dikkat çekeni Milli Uçan Arabamız olan Cezeri Uçan Araba. Selçuk Bayraktar’ın desteğiyle üretilen henüz proje aşamasındaki uçan araba şimdilik bir kişiyi taşıyor. Uçan arabanın önümüzdeki aylarda test uçuşuna başlayacağı belirtiliyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x