Siyaset Haber Girişi : 20 Mayıs 2023 14:38

Bakan Kurum’dan Pendiklilere Çifte Müjde

Bakan Kurum’dan Pendiklilere Çifte Müjde

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Pendik İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Pendik Buluşması’ programına katılım sağladı.

Pendik Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin, partililer ve Pendikliler yer aldı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin, seçimlere sayılı günler kala ilk seçimmiş gibi çalışacaklarını ve rehavete kapılmayacaklarını belirterek; “Gayretimizi ve motivasyonumuzu asla bozmamamız gerekiyor. Bizim Cumhurbaşkanımızdan helallik istememiz lazım. Aslında 1. turda bütün Türkiye’de teşkilat olarak bu işi bitirmeliydik” dedi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, seçimlerin 1. Turunda yakalanan başarıda emeği geçenlere teşekkür ederek; “Ama 1. Maç bitti. Maçın devre arası değil. 2. Maça çıkıyoruz. Sanki ilk maç oynanmamış gibi yeniden galip gelmemiz lazım. Pendik teşkilatı bunu başaracaktır, ben inanıyorum. Belki hedef olarak koyduğumuz oranı yakalayamamış olabiliriz, ama şimdi önümüzde bir fırsat var bu fırsatı hep beraber değerlendireceğiz. Gece gündüz çalışıp bu hedefi yalayacağız inşallah.”   

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yaptığı konuşmasında, deprem bölgesinde bugüne kadar 173 bin konut, dükkân, sanayi sitesinin inşa çalışmalarına başladıklarını, Pendik’te ise Orta, Dumlupınar ve Ertuğrulgazi mahallelerinde dönüşüm çalışmalarının süratli bir şekilde yürüttüklerini belirterek Pendiklilere iki millet bahçesi müjdesi vererek ilçedeki mülkiyet sorununu çözeceklerini belirtti.  

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem bölgesindeki vatandaşların Cumhur İttifakı’na rekor oyla destek verdiğini ve depremin etkilediği 11 şehirde gece-gündüz çalıştıklarını ifade ederek; “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde deprem bölgesinde bugüne kadar 173 bin konut, dükkân, sanayi sitesinin inşa çalışmalarını başlattık ve şantiyelerimiz harıl harıl çalışıyor. İnşallah bir yıl içerisinde 319 bin, toplamda da 650 bin konutumuzu depremzede kardeşlerimize teslim edeceğiz.” bilgisini verdi.

Pendik’in sorunlarıyla her daim ilgilendiklerini ifade eden Bakan Kurum, “Pendik’te Orta, Dumlupınar ve Ertuğrulgazi mahallelerinde dönüşüm çalışmalarını süratli bir şekilde yürütüyoruz. Yayalar, Gelinpınarı Tepesi’ni de Ertuğrulgazi Mahallemizin dönüşümü için rezerv alan olarak kullanacağız. Özellikle Ertuğrulgazi, Velibaba, Çınardere, Çamçeşme ve Fevzi Çakmak mahalleleri olmak üzere Pendik’in tamamında evlerinin kentsel dönüşüme girmesini talep eden her bir kardeşimize destek vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Pendik’in çehresini değiştirecek çalışmalarla birlikte, vatandaşın sorunlarını giderecek faaliyetlere de odaklandıklarını söyleyen Bakan Kurum, “Yeşil Pendik için ilçemize iki millet bahçesi daha yapıyoruz. Güzelyalı sahiline bir millet bahçesi yapıyoruz. Ayrıca, Dolayoba Mahallesinde ailelerimizin mülkiyet sorunlarını çözüyoruz. Şimdi de, Pendik Şahintepe’de 400 bin metrekarelik alandaki tapu problemlerinin çözülmesine yönelik çalışmalarımızı başlattık.” müjdesini verdi.

Programın ardından Bakan Murat Kurum, Pendik’teki “Gençlik Konseri” etkinliğine katıldı.