Spor Haber Girişi : 27 Şubat 2023 12:40

Bakan Kasapoğlu: “Spor müsabakaları siyaset üretme merkezleri değildir”

Bakan Kasapoğlu: “Spor müsabakaları siyaset üretme merkezleri değildir”

Bakan Kasapoğlu, bahse ait yaptığı açıklamada şu tabirlere yer verdi:

“Ülke ve millet olarak; tarihin en büyük felâketlerinden birini yaşadığımız bu periyotta, devletimiz ve milleti ile el ele vermiş, yaralarımızı sarmak konusunda sarsılmaz bir irade ortaya koymuştur. Geride bıraktığımız üç hafta göstermiştir ki; bu topraklar âlâ günlerin memnunluğunu birlikte paylaştığı üzere; makus günlerden de birlik olarak çıkmayı başaracaktır.

Bu büyük felaketin birinci anından itibaren spor dünyası da tek yürek olmuştur. Spor, bu kuvvetli süreçte birleştiren bir köprü olma misyonunu en güçlü halde yerine getirmiştir. Spor topluluğu toptan uygunluk yarışının içinde yer almış; renk, arma, forma fark etmeksizin gönüller birlikte hareket etmiştir. Bu örnek duruş, sporun bir tarafıyla rekabet olduğunu ancak temelinde dostluk ve kardeşlik barındırdığını tüm dünyaya göstermiştir. Ülkemizin bu birlik ruhuna ve sporun uygunlaştırıcı gücüne, zelzelenin yaralarını sarmaya devam edeceğimiz süreçte çok daha fazla gereksinimi olacaktır.

Ancak her sıkıntı periyotta olduğu üzere bu büyük felakette de bir ekip çıkar kümelerinin tekrar boş durmadığı, spor toplulukları ve tüm kulüpler tek yürek olurken, birilerinin amaçlı provokasyonlara giriştiğini görülmektedir. Spor alanları siyaset alanları değildir. Spor karşılaşmaları siyaset üretme merkezleri değildir. Sporu siyasete alet etmenin birlik ve beraberliğe ket vurmaktan öbür bir sonucu de yoktur. Bu acı felaketin yaralarını, yüzyılın dayanışmasıyla sarmaya devam edecek, kamu, özel kesim, sivil toplum ve millet olarak el ele vererek sıkıntı günleri birlikte aşacağız. Provokasyonlara da hiçbir vakit müsaade vermeyeceğiz.

Zaten tüm kulüpler ve gerçek sporseverler bu misyonu layıkıyla yerine getirmekte ve 85 milyona güç veren birlikteliklere imza atmaktadır. Sporun birleştirici gücüne, özellikle bu türlü sıkıntı ve külfetli günlerde çok daha fazla muhtaçlığımız olduğunu tekrardan söz eder, aziz milletimize bir defa daha baş sıhhati dilerim.”


Hibya Haber Ajansı