Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BAKAN ALBAYRAK’IN KATILIMIYLA AÇILDI

Pendik’in 5. büyük spor kompleksi olan Esenler Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi’nin hizmete alım töreni Enerji Bakanı Berat Albayrak ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. 15 Temmuz şehidinin adı verildiği spor kompleksini açan Bakan Albayrak, “Şehitlerin isimleri yaşatıldığı sürece Türkiye’nin birliğine göz koyanlar bir daha bu ülkeye el uzatmaya cesaret edemezler.” dedi.

Enerji Bakanı Berat Albayrak, Esenler Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi’nin hizmete alma törenine katıldı.  Çok sayıda vatandaşın katıldığı törende konuşan Bakan Albayrak, spor kompleksinin sadece sportif aktivitelerinin yapıldığı bir yer olmadığını, burasının aynı zamanda 15 Temmuz şehidinin ismini taşıdığını belirterek, şehitlerin birer “kutup yıldızı” olduğunu söyledi. Albayrak, “Şehitlerin isimleri yaşatıldığı sürece Türkiye’nin birliğine göz koyanlar bir daha bu ülkeye el uzatmaya cesaret edemezler.” dedi.

“Bu millet en güzelini hak ediyor”

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan devralınan spor kompleksinin sportif etkinliklerin yanı sıra Bilim Merkezi, Aile Çocuk Eğitim Merkezi, İSMEK ve Kütüphane’yle birlikte sosyal ve kültür mekanı da olduğunu söyledi. Bölgenin en hızlı gelişen yerlerden biri olduğunu vurgulayan Başkan Şahin “12 spor kompleksi yaptık; 12 tane dana yapacağız. Çamçeşme ve Kaynarca’ya birer spor kompleksi projemiz var. Güllübağlar’da yakında başlayacağız. Bu kompleksin sadece iç tefrişatı için 3.5 milyon TL harcadık. Bu millet en güzelini hak ediyor.”dedi.

Bakan Albayrak’a ipek halı

Törenin ardından Belediye Başkanı Şahin, Bakan Albayrak’a kursiyerlerin dokuduğu ipek halı takdim etti. Bakan Albayrak ise şehit Yalçın Aran’ın eşine Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Şehit Yalçın Aran’ın yer aldığı fotoğraf hediye etti. Bakan Albayrak ayrıca çocuklarına da çeşitli hediyeler verdi.

Spor Kompleksi Bakanlıktan Belediyeye devredildi

Spor kompleksinin projesi Pendik Belediyesi; yapımı ise Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin arasında yapılan istişareler sonucu kompleks belediyeye devredildi. Taraflar arasında yapılan protokole göre spor kompleksinin işletmesi Pendik Belediyesi tarafından yapılıyor. Toplam 12 bin metrekare alana sahip olan komplekste Yüzme havuzları, Fitness ve Crossfit Salonu, Teakwondo Salonu, Çok Amaçlı Spor Salonu, Cimnastik Salonu, Güreş Salonu, İSMEK, Kütüphane, Bilim Merkezi ve Aile Çocuk Eğitim Merkezi yer alıyor.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x