Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BAHRİ OLGUN CHP’DEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Son olarak CHP Pendik İlçe Örgütü’nde Sivil Toplum Kuruluşları’ndan Sorumlu Komisyon Başkanı olarak görev yapan Bahri Olgun, milletvekili seçimlerinde aday adaylığını  açıkladı.

Bahri Olgun gazetemize yaptığı açıklamada; “ Uzun yıllardır birlikte siyaset yaptığım dostlarım, kişisel çevrem ve partili arkadaşlarımın, ‘bu kritik dönemde sorumluluk üstlenmen gerekir’ şeklindeki ısrarları ve yönlendirmeleri sonucu aday adaylığı kararı aldım. Birikimlerimi ülkeme hizmet yolunda kullanmak istiyorum” dedi.

Olgun, 1986 – 1988 yılları arasında Kartal DSP İlçe Başkanlığı, CHP’nin 1992 yılında yeniden siyasi sahnede yerini almasıyla birlikte Pendik Kurucu İlçe Başkan Yardımcılığı ve aynı zamanda 2 dönem Kurultay Delegeliği görevlerini icra etti.

1997 yılından itibaren akademik çalışmalarına yoğunluk veren Bahri Olgun, İstanbul Üniversitesi  Sosyal Bilimler Yüksek Okulu’nda 2000 – 2014 yılları arasında öğretim üyesi olarak çalıştı.

Yine bu dönem içerisinde; 42 il ve birçok ilçe olmak üzere  ( toplam 81 nokta ) Türkiye’yi adeta karış karış tarayarak ‘ekonomi’ , ‘sosyal güvenlik’ , ’mali mevzuatlar’ başlıkları altında konferanslar, seminerler, eğitim programları gerçekleştirdi.

Kanal D, ATV, Kanal Türk, Sky Türk gibi ulusal TV kanallarında konuşmacı konuk olarak defalarca yer alarak kamuoyunu bilgilendirdi.

Sky Türk ve Bugün TV’lerinde, haber sonrası yer alan ve haftalık yayınlanan programlarda 3 yıl boyunca yorumcu olarak bulundu.

2007 – 2009 yılları arasında Su TV’de, 54 hafta boyunca ‘Bahri Olgun ile Mali Köşe’ adlı canlı ekonomi programlarını gerçekleştirdi.

Bahri Olgun, ‘Dağıtım Kanalı’ adlı bir dergide de 15 yıldır sürekli olarak köşe yazıları yazmakta.

1959 Sinop doğumlu, evli ve 2 çocuk babası olan Olgun, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde yaptı. İş hayatını halen Yeminli Mali Müşavir olarak sürdüren Olgun, dünya genelinde 22 ülkede de ‘Bağımsız Denetçi’ olarak görev yaptı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x