Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

AYGAD BAŞKANI AHMET IŞIKDAĞ: YANAN ORMANLARIMIZ DEĞİL GELECEĞİMİZDİR!

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Işıkdağ orman yangınları ile ilgili açıklama yaptı.

Başkan Işıkdağ’ın açıklaması şöyle; “Ülkemizde geçtiğimiz günlerde, özellikle başta Akdeniz İllerimiz olmak üzere 60 civarında noktada çıkan Orman yangınlarını üzüntü ve endişe ile izlemekteyiz.

Dünyanın çok önemli jeopolitik konumundaki ülkemizin, su kaynaklarının yanında yeşil alanlarının da ne yazık ki dünya standartlarına göre oransal olarak hayli gerilediği günümüzde yaşanan bu yangınlar, biz gazetecilerin çevre hassasiyetini biraz daha arttırmakta, geleceğe yönelik endişelerimizi büyütmektedir.

Daha yangınların çıkmaya başladığı andan itibaren, yani ciğerimiz yanarken, bazı kendini bilmez çevrelerin, sosyal medyayı da kullanarak bu yangınlar üzerinden nefret, kavga ve ayrılık tohumları attığını, ülkede zaten var olan kamplaşmayı iyice keskinleştirme çabasına giriştiğinin de farkındayız.

Henüz yangınlar sönmeden, o bölgede geçmişini, geleceğini ve bugününü nerede ise tamamen kaybetmiş insanlarımızın yaralarını sarmadan, yangınların hangi sebeple çıktığını araştırmadan toplumu galeyana getirerek, üzüntüyü arttırırken, huzuru da bozmaya yönelik bu girişimleri kınıyoruz.

Yüzbinlerce, belki de milyonlarca ağacın yandığı, insanlarımızın ekonomik kayıplar yaşadığı, gelecekte belki de meyve sebze konusunda ciddi sorunlara yol açacak böylesi bir felaketin ardından bizlere yakışan, öncelikle yangınları söndürmek, ocaklara düşen ateşin yaralarını tedavi etmek, ekonomik kayıpları gidermek ve sonrasında da kaybedilen o yeşil alanları hızla geri kazanmaktır.

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği olarak öncelikli isteğimiz ve amacımız toplumun huzurudur. Bu sebeple üzerimize düşen görevi yerine getirecek, yeşil alanların ve ağaçların yeniden kazanımı adına düzenlenecek tüm toplumsal kampanyalara derneğimize bağlı yaklaşık 400 yayın organı ile sınırsız haber ve duyuru desteği vereceğiz.

O bölgelerde yaşananları elimizden geldiğince kamuoyu önüne taşıyacak, yaraların sarılması sırasında hakkaniyetle hareket edilip edilmediğinin de gözcüsü olacağız.

Dernek Yönetim Kurulumuz ve üyelerimiz adına kamuoyuna sabır ve sükûnet tavsiye ederken, yangınlarda yaşamını yitiren canlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz.”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x