Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

‘AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI’ İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

Avrupa Hareketlilik Haftası’ münasebetiyle Pendik Sahili’nde bisiklet turu düzenlendi. Çocuk yaşlı her kesimin katıldığı 8 km’lik parkur boyunca pedal çevrilerek farkındalık oluşturuldu

“Sağlıklı yaşam bir hareketinize bakar” sloganıyla düzenlenen tur öncesi katılımcılara ısınma egzersizi yaptırıldı. Bisikleti olmayanlara ödünç bisiklet verildi. Turla ilgili kısa bilgilendirmenin ardından 40 kişilik grup bisikletleriyle 15 Temmuz Şehitler Camii yanından hareket etti. Katılımcılar, Türkiye Belediyeler Birliği Koordinesinde düzenlenen organizasyondaki 8 kilometrelik parkurun tamamı, bisiklet yolları kullanılarak tamamladı.

Avrupa Hareketlilik Haftası nedir?

Avrupa Hareketlilik Haftası her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanıyor. Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya teşvik eden ve dünyanın her yerinde kutlanan bir AB komisyonu kampanyasıdır. Kampanya kapsamında belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sistemlerinin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmenin teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x