Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ATIK AYRIŞTIRMA TESİSİNE HAYRAN KALDILAR

Türkiye’nin ilk Atık Ayrıştırma Tesisini bu kez Anadolu Yakası’daki belediyelerin temizlik işlerinden sorumlu başkan yardımcıları ve müdürleri gezdi. Ayrıntılı sunum sonrasında incelemelerde bulunan konuklar tesise hayran kaldı.

Türkiye’nin hem teknoloji hem de kapasite anlamında ilk olma özelliğine sahip Ambalaj Atık Ayrıştırma Tesisi’ne ziyaretler sürüyor. Bugüne kadar yurt içi ve dışındaki birçok kamu ve özel sektör yetkililerinin incelemelerde bulunduğu tesis, bu kez Anadolu Yakası’daki belediyelerin temizlik işlerinden sorumlu başkan yardımcıları ve müdürlerini ağırladı.

Sunum yapılarak bilgilendirildiler 

Tesiste inceleme öncesi temizlik işlerinden sorumlu yetkililere bir sunum yapıldı. Sunumda Pendik Belediyesi İştirakler Genel Müdürü Cihat Aslanoğlu tarafından genel bilgi verilirken tesis mühendisleri de konukların teknik sorularını cevapladı. Atık Ayrıştırma Tesisinin çevreye ve ekonomiye katkılarının yanı sıra işleyişi, yasal prosedürler ve teknik donanımlar hakkında bilgilenen konukların ziyareti, tesisi incelemeleri ve hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x