Pendik Gazetesi

Askıda her şey var!

Sapanbağları Mahalle Muhtarı Suat Dağ öncülüğünde sürdürülen ‘Askıda her şey var’ uygulaması sayesinde, ihtiyaç sahipleri tüm eksiklerini temin edebiliyorlar.

Pendik Sapanbağları Mahallesi’nde uygulamaya konan ‘Askıda her şey var’ yardımlaşma kampanyası, Türkiye’de örneğine az rastlanır, yaşama dokunan bir oluşum.

Yardımsever insanlar; gıda, kıyafet, ayakkabı, beyaz eşya, mobilya, ilaç, engelli yatağı, engelli arabası, mutfak araç ve gereçleri ve benzeri A’dan Z’ye tüm ürünleri muhtarlığa getirerek bırakıyorlar.

İkinci el eşyaların dışında sıfır ürün bağışlayan hayırseverler de olabiliyor.

Burada toplanan ürünler halka açık olarak sergileniyor. Kimin neye ihtiyacı var ise de gelip herhangi bir ücret ödemeden alabiliyor.

‘Askıda her şey var’ uygulamasının içinde; adak kurban kesenlerin bağışladığı et dağıtımı, gelinlik, nişanlık, bağış yapan olursa odun – kömür dağıtımı gibi daha birçok yardımlaşma başlığı da mevcut.

Yardım yapmak için Sapanbağları Mahallesi’nde ya da Pendik’te oturmak şart değil. İstanbul’un her yerinden uygulamaya destek verilebiliyor.

‘Askıda her şey var’ uygulaması Facebook ortamında ‘Sapanbağları Muhtarlığı Platformu’ grubu adı ile duyuruluyor. Bu platformun içeriğinde iş ve  iş arayanların ilanları da yer alıyor.

Mahalle Muhtarı Suat Dağ’ı, öncülüğünü yaptığı bu güzel yardımlaşma oluşumundan dolayı tebrik ediyor, kamuoyunu bilgilendirirken, hayırsever iş adamlarımıza da katkı sağlamaları yönünde çağrı yapıyoruz.

İletişim: 0216 374 76 09 – 0507 027 34 11

1 Beğen FAVORİ YORUM OKU
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x