Erol Yazıcı
Erol Yazıcı

Aşk’a dair

Aşka dair

Aşk yalnızdır.

Bak aşkım uykum geldi, beni sevginle ört, şefkatinle ısıt, verdiğin güvenle koru. Sana çok ihtiyacım var. Çünkü bunların hepsi bir arada sadece sende.

Aşk ile sev. Sev ki aşka ulaşasın. Sevgi aşkı besler. Aşk sevgiyi korur. Aşkı sev – sevgiye âşık ol.

Aşk katar: – kimini önüne – kimini ardına…

Aşk, aldanıştır. Bile bile… Seve seve…

Aşk; kör olmaktır, sağır olmaktır, lal olmaktır; aşk, bağlanıp, çözülememektir. Aşk – sevdiğinde kördüğüm olmaktır.

Bakışlarınla, bakışlarında sevgiyi, ilgiyi, şefkati, aşkı bulduğundur; hayat arkadaşın, her şeyin.

Biliyorum herkes ister. Kim istemez ki. Bende isterim işte. Vazgeçilmez bir biçimde – karşılıksız – hesapsız – her şeye rağmen – ölürcesine – doyumsuzca – sınırsız ilgiyle – mübalağalı saygıyla – abartılı – bıkmadan – usanmadan – delicesine – çölde susuzcasına – gözü senden başkasını görmezcesine – gözünden sakınacak – her türlü fedakârlığı hiç düşünmeden yapacak – seni canından çok sevecek – aşk ile sevilmek. Ya çok değil istediğim bu işte.
Bir tatlı söze – tebessüm eden yüze – başımı dayayacağım dize – ömrümü veririm – aşk ile özüne

Güvenilir bir aşk en güzeli – belki biraz lüks olacak ama – e o kadarda lüksümüz olsun be

Kene gibisin be aşkım – istesem de söküp atamıyorum be seni.

Kıyamıyorum, doyamıyorum, incinir diye sevemiyorum, onsuz olamıyorum, nazarım değer diye doya doya bakamıyorum, yere göğe sığdıramıyorum, ona deli oluyorum, onsuz nefes alamıyorum, onu ve ona olan aşkımı anlatamıyorum. Yapçak bişi yok. Bu kadarla idare etçek.

Sen benim her şeyimsin – sensiz yaşayamam diyen – sen rahat ol- eğer bir kusurun olursa da ben onları gece karanlığı gibi örterim diyen – sizin için her fedakârlığı hiç düşünmeden aşk ile yapan ve bundan mutlu olan – en saf sevgiyle sizi seven biri varsa – ne mutlu size – onu hayatınızın merkezi yapın. Kolay kolay yok böyle biri.
Seni sevmeyi sevdiğim doğrudur: ama beni sevmeni bir başka seviyorum.

Sevgin içimi biraz fazla ısıtıyor – yakıyor – aşkın öyle bir acı veriyor ki – acısı hem dayanılmaz – hem vazgeçilmez.

Sözün bittiği yerde buldum seni. Ve seni lafa – söze karıştırmadım. Halden hale yaşamak istedim. Özel kalasın – kalalım – sadece aşka konu olalım.

İsterdim ki – sana baktığımda huzuru göreydim – aşkı göreyim – şefkati – sevgiyi – merhameti – ilgiyi –
Aslını sorarsan
İsterdim ki – sana baktığımda – ne görmek istiyorsam – hepsini sende göreydim
Ha gerisi mi?
Olsa da olur – olmasa da

İnsanın hayat arkadaşı – sırdaşı – istişare arkadaşı – muhabbeti – sohbeti – huzuru – neşesi – nazı – tuzu – kaprisi – kızması – darılması – barışması – özrü – tatlı sözü – ve hayata dair yaşanabilecek her şeyi hesapsızca ve korkusuzca paylaşabildiği aşk ile sevdiği bir eşi ve bir de sanki bu yetmiyormuş gibi mutlak anlamda güvenebildiği – sevincine sevinebilen – arayan soran – beraber yürümekten acayip keyif aldığı – muhabbete doyamadığı – onunla saatlerin dakikalar gibi geçtiği – her yere beraber yürüyebildiği iyi bir arkadaşıda varsa : – var ya arkadaş işte o adama imrenilir. Hatta kıskanılıp dayak bile atılır. Bu kadar da olamaz yaa…))) işte bu sadece aşk ile olur.

İnsanın sevdiği insana – ki gerçekten seviyorsa – ona, hayatta her davranışın en mükemmeliyle davranmalı ve bunu aşk ile icra etmeli. Sevgi – şefkat – merhamet – sadakat – ilgi – fedakârlık ile beslenerek, o sevgi aşka dönüştürülmeli. Aksi halde ortada ne gerçek bir sevgi vardır ne de aşktan söz edilebilir.

erolyazıcı / ABBEYT ♥️

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x