Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Asırlık Eserler Bu Sergide

Şeb-i Arus Haftası’na özel olarak hazırlanan Sessizliğin Dili Sergisi, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı. 21 Aralık’a kadar açık kalacak sergide sarıklar, işlemeli kaşıklar ve yağlıboya  tabloların yanı sıra 400 yıllık tarihi derviş mataraları da yer alıyor.

21 Aralık’a kadar açık kalacak sergide 16. yüzyıldan günümüze koleksiyonlardan eserler ve araştırmalar yer alıyor.  Kreatörlüğünü Erkan Doğanay’ın yaptığı serginin açılışında konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, tüm Pendiklileri sergiye davet ederek “Tasavvufla ilgili çok önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyoruz. Sergideki eserler Mevlevi kültürüne ait mesajlar veriyor.” dedi.

400 yıllık mataralar sergileniyor

Sessizliğin Dili Sergisi’nde Erol Akyavaş, Süheyl Ünver, Ali Toy, Fatih Özkafa, Nusret Çolpan, Ülker Erke, Muhsin Kaleli ve Merhum Nusret Çolpan’a ait koleksiyonlara ait eserler bulunuyor. Sergide sarıklar, işlemeli kaşıklar ve yağlıboya  tabloların yanı sıra dikkat çekici tarihi eserler de yer alıyor. Bunlardan birkaçı arasında 400 yıllık derviş mataralarıyla 19. yüzyıla ait sarık bulunuyor.

 

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x