Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ASIRLIK AĞAÇLAR YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASINDA KORUMAYA ALINDI

Fen İşleri Müdürlüğü Yayalar Caddesi’nde yol genişletme çalışmasına başladı. Ekipler, güzergah üzerindeki ağaçların Osmanlı Döneminde dikilmiş en az 200 yıllık ağaçlar olduğunu tespit etti. Bunun üzerine yolun ortasındaki ağaçların etrafı beton bordürlerle korumaya alınarak çalışmalara devam edildi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin kent genelindeki yol açma ve genişletme çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar sırasında güzergah üzerinde bulunan ağaçlara ise azami ölçüde dikkat ediliyor. Yayalar Mahallesi Yayalar Caddesi girişinde yol genişletme çalışmasına başlayan ekipler, güzergah üzerindeki ağaçların asırlık olduğunu tespit etti. Osmanlı İmparatorluğu döneminde dikilmiş, en az 200 yıllık meşe ve sakız cinsi ağaçların etrafını beton bordürlerle korumaya alan ekipler, yol genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Caddeye giriş konforlu hale gelecek

Yayalar Caddesi’ndeki yol genişletme çalışması 1.200 metre uzunlundaki caddenin Yayalar Mezarlığı girişinde sürdürülüyor. Yol genişletme çalışması tamamlandığında bölgedeki yoğun yapılaşmayla artacak trafik yoğunluğunun önüne geçilecek ve Yayalar Caddesi’nin Ankara Caddesi’yle bağlantısı daha konforlu hale gelecek. Çalışmalar kapsamında kaldırımlar yenilenecek ve yola yeni asfalt dökülecek.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x