Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Arapoğlu: Millet Olma Bilincimizi Koruyacağız

Sivil toplum kuruluşlarımızdan sorumlu MHP il başkan yardımcılığına atanan Engin Arapoğlu; millet olma bilincinin pekiştirmesinde STK’ların önem arz ettiğini ve bu noktada çalışmaları yoğunlaştıracaklarını ifade etti.

SİYASET dünyasının bölgemizdeki saygın isimlerinden biri olan Engin Arapoğlu MHP İstanbul il başkan yardımcılığına atandı.
Öncesinde il yönetiminde bulunan Arapoğlu, sivil toplum kuruluşlarından sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapacak.

Engin Arapoğlu gündem ile ilgili olarak gazetemize yaptığı değerlendirmede; ” Sanayi Çağı’nın Bilgi Çağı’na evrildiği şu dönemde, iktisadi dönüşüm de kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu gelişmelerin toplum sosyolojisi ve kültürü üzerinde sarsıcı etkilerinin olacağını ön görmek gerekir.
Binlerce yıllık tarihi geçmişe sahip, çeşitli kültürleri bünyesinde barındırarak evrensel bir olgunluğa erişmiş Türk milleti; bu dönemeçte, sahip olduğu kültürel mirasın avantajı ile söz konusu değişime yön verebilecek potansiyele sahiptir.

Bir takım odakların ‘Yeni Dünya Düzeni’ şeklinde adlandırdıkları bu süreci; milli ve manevi tüm değerlerin sıfırlanacağı, tek ve otoriter bir anlayışın hakim olacağı, insanlık adına distopik bir düzenin başlangıcı olarak planlayıp yönlendirme gayreti içerisinde bulunduklarının da pekala farkındayız.
Milliyetçi Hareket, bu malum odaklarının emellerini boşa çıkarak duruşun sergilenmesinde, belirleyici güç olarak; millet olma hasletlerinin ebet müddet diri tutulmasını sağlayacak politikalar geliştirmiş – geliştirecektir.
Bu noktada sivil toplum kuruluşlarımızdan, millet olma bilincinin muhafaza edilmesinde ve sosyolojik bütünleşmenin tesisinde son derece önemli roller alacaklardır.

Adet, örf ve ananelerimizin gelecek nesillere aktarılması; birlik, beraberlik ve bütünlük anlayışının, sevgi ve yardımlaşma duygularının pekiştirmesi için; millet ile kaynaşma, devlet ile bütünleşme, sivil toplum kuruluşlarımızın öncelikli aktiviteleri arasında bulunacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarında sorumluluk üstlenmiş her bireyin; bu bilincin geniş bir ağ şeklinde yayılması ve önce ülkemize, nihayetinde de tüm insanlığa huzur ve barış getirmesi yolunda emek sarf edeceğini ve kararlı yürüyüşümüzün bu doğrultuda olduğunun bilinmesini isterim” sözlerine yer verdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x