Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Arapoğlu: Cumhuriyet tarihinin en kritik dönemini yaşıyoruz

MHP İl Başkan Yardımcısı Engin Arapoğlu yerel basın mensupları ile ülke gündemini değerlendirdi.

Arapoğlu, beraberinde partili arkadaşı Usta Kompozit’in Genel Müdürü Volkan Usta ile birlikte; Pendik Gülistan Sofrası’nda Pendik Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Metin Yazıcı, Gerçek Bakış Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Savaş ve Kent Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Halil Güler ile bir araya geldi.

Yaklaşık iki saat süren, güncel gelişmeler ile birlikte, yakın geçmişin ve geleceğin  de irdelendiği sohbette basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Arapoğlu yaptığı değerlendirmede; “Dünya genelinde yaşanmakta olan bir kaos ortamı mevcut. Bu siyasi, sosyal ve ekonomik boyutları olan bir kaos. Herhangi bir ülkenin bu olağanüstü tablodan olumsuz olarak etkilenmemesi mümkün değil. Türkiye özellinde ise durum daha da kritik. Kaos ortamını fırsata çevirerek Türkiye’nin zayıf düşmesini hedefleyen dış güçler,  var güçleri ile Cumhur İttifakı’nın iktidarı kaybetmesi için her yolu deniyorlar.

Cumhur İttifakı’nın düşmesi halinde Türkiye’nin, İslam aleminin geleceği yara alır. Türk İslam aleminin bekasını gözeten Milliyetçi Hareket Partisi olarak, bizler bu dönemde her zamankinden daha aktif ve uyanığız. Oynanmakta olan oyunu, dış güçlerin kirli emellerini bozmak, boşa çıkarmak için her an sahada vatandaşlarımız ile mevcut gerçekleri paylaşıyor, onlarla hemhal oluyoruz. İnancımız odur ki bu Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır. Milliyetçi Hareket, iman etmiş kadroları ile bunun teminatıdır” sözlerine yer verdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x