Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Ana Sınıfı Öğrencileri Dünyaca Ünlü Sanatçıları Canlandırdı

Pendik Merkez İlkokulu Öğretmenleri Deniz Koçyiğit ve Melek Akagündüz rehberliğinde; Ana sınıfı öğrencileri ile Etwinning Projesi uygulandı. 

‘İz Bırakan Minik Kahramanlar’ projesinin amacı; Çocuklara farklı bakış açısı kazandırmak, yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak ve zorluklarla başa çıkmayı öğretmek.

Dünya çapında kendi alanında iz bırakmış, çocukluk çağında yaşadığı zorluklara rağmen asla hayallerinden vazgeçmemiş kişilerin hayatları, sınıf içi faaliyetler ile anlatıldı.

Buna istinaden Frida Kahlo ile sanatı, Spor alanında genç yaşta dünya şampiyonu olan Mete Gazozu tanıyıp, okçuluk sporu ile ilgili bilgi sahibi oldular.

Aziz Sancar ile bilimi öğrenip, pes etmemeyi çok çalışarak hedeflerine ulaşabileceğe anlatıldı.

Stephen Hawking’in çocukluğunda başlayan gökyüzü merakı sonrasında yaşadığı hastalığı ama asla pes etmeyerek uzaya uzanan hayallerini öğrendiler.

Dünyaca ünlü Çocuk Yazar Eric Carle ile edebiyat ve yazarlık’ın ne demek olduğunu öğrenip, hikâyelerindeki doğayla çocukları bağdaştırdığı hikayelerini dinlediler.

Kendi tasarımlarını yapmalarını sağlamak  için Coco Chanelle moda Tasarımının ne demek olduğunu öğrendiler. Tüm etkinleri yaparken çokça eğlenip farkındalık kazandılar.

 

 

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Ayça Bekman Han
1 ay önce

Çocuklarımızı verimli, eğitici, yeteneklerini keşfetmeyi sağlayan bu efsane projeye dahil ettikleri için saygıdeğer Öğretmenlerimize, okul yetkililerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Pendik Gazetesi yetkilileri ve çalışanlarına sesimiz olduğunuz için ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum 🙏❤️
Saygılarımla
Ayça Bekman Han

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x