Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ALMA MAZLUMUN AHINI!

Zabıta ekipleri, geçimlerini  çöplerden kağıt  ve benzeri atıkları toplayarak sağlayan insanların korkulu rüyası durumundalar.

Gördükleri her yerde  ( Zaman zaman da özellikle ava çıktıkları anlaşılıyor! ) gözlerinin yaşına, yalvarma ve yakarmalarına aldırmaksızın; bu insanların ekmek tekneleri olan çek çeklere el koyan zabıta ekipleri, bu uygulamaları ile aslında olaya şahit olan herkesin de tepkisini alıyorlar.

Bu türden son hadise 11.02.2021 Perşembe saat 11:00 civarında Erol Kaya Caddesi üzerinde yaşandı.

Feryatlar, figanlar, isyanlar ve karmaşa eşliğinde  15 – 16 yaşlarındaki bir çocuğun daha, derdest edilerek çek çekine el konuldu.

Olay yerinde kendisine ismini sorduğumuz o çocuk bizlere ; “Abi adımın ne önemi var. Mazlum de gitsin. Ne yapsaydık yani hırsızlık mı, dilencilik mi?  Yapabiliyorlarsa gidip uyuşturucu pazarlayanları yakalasınlar! Tam sekiz defa çek çekime el koydular. Başka geçim kaynağımız yok. Mecburen tekrar yapacağız. Bu işi bırakmamızı istiyorlarsa iş versinler bırakalım” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanımız Ahmet Cin’e bu uygulamayı bir kez daha gözden geçirmesini, kamu vicdanını da dikkate alan bir  yenilik getirmesini öneriyoruz.

Bildir
5 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
zeynepilbay
1 yıl önce

Yaşam koşulları çok zor. Polislerin öyle davranmasına da yazık gerçekten

İbrahimyıldırım
1 yıl önce

Yazık lar olsun.?

Mustafa İmamoğlu
1 yıl önce

Güçleri garibanlara yetiyor yazık

Ekrem Ayvalı
1 yıl önce

Çocuk doğru söylemiş sokak aralarında uyuşturucu satanlarla uğraşsınlar onların yüzunden birsürü genclerimiz öldü yoksa onlardan bir menfatlarımi var alın teriyle ekmek paralarıni cıkaranlari rahat bıraksınlar aslında onlarla gurur duymaları lazım

Anonim
1 yıl önce

Bir an önce çözüm üretilsin bu konuya sürüncemede kalmasın
Belediyeyi üzerine düşeni yapmaya davet ediyorum

5
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x