Pendik Haber Girişi : 29 Ocak 2024 13:20

Alkollü Sürücü Polisten Kaçarken Kaza Yaptı

Alkollü Sürücü Polisten Kaçarken Kaza Yaptı

Kartal, D-100 Karayolu Topselvi mevkiinde meydana gelen olayda iddiaya göre; Pendik istikametine seyir halinde bulunan 68 ACT 269 plakalı H.T. yönetimindeki otomobilden şüphelenen polis ekipleri, 'dur' ihtarı yaptığı halde sürücü durmadı.

Bu uyarıya uymayan otomobil sürücüsü H.T., polisten kaçtığı esnada direksiyon hakimiyetini kaybederek açık otoparkın girişindeki demir korkuluklara çarparak kaldırıma çıktı.

Kazada yaralanan olmazken, polis ekiplerinin yaptığı alkol testi sonucunda sürücü H.T.'nin 1.93 promil alkollü olduğunu tespit edildi. Sürücü H.T. ile yanındaki kişi birbirlerine kelepçelenerek gözaltına alındı. Ekiplerin otomobilde yaptığı aramada ise uyuşturucu madde bulundu.

"YUMOŞ YOK ABİ"
Polis ekiplerinden kaçarken kaza yapan alkollü sürücü, arkadaşı ile kelepçelenmesine tepki gösterdi. Bir süre sonra otomobilde bulunan köpeğini hatırlayan sürücü, köpeği 'Yumoş'u bulmak için araca yöneldi. Arkadaşı ile kelepçeli şekilde otomobilde Yumoş'u arayan H.T., "Yumoş yok abi" diyerek panik yaşadı.

En sonunda köpeğini bulan H.T. büyük sevinç yaşarken, köpeğini defalarca öptü. H.T ve arkadaşı gözaltına alınarak Topselvi Polis Merkezi'ne götürüldü