Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

AKŞEMSEDDİN CAMİİ KUR’AN KURSU HİZMETE GİRDİ

Pendik Belediyesi’nin katkılarıyla yapımı tamamlanan Akşemseddin Camii Kur’an Kursu düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi. Açılış töreninde Yeni Zelanda’daki terör saldırısında şehit olanlar yâd edildi. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Saldırı yüreğimizi sızlattı. Güçlü olmak zorundayız. Bu müesseyi yaptık; şimdi ise ilimle irfanla dolduracağız” dedi

Şeyhli Mahallesi Akşemsettin Camii cemaati, hayırseverler ve Pendik Belediyesi’nin desteğiyle yapımı tamamlanan Akşemsettin Camii Kur’an Kursu hizmete girdi. Tesis için Akşemsettin Camii’nde Cuma Namazı öncesinde açılış töreni düzenlendi. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Yeni Zelanda’daki hain terör saldırısına değindi. Başkan Şahin, konuşmasında; “Yeni Zelanda’daki saldırı yüreğimizi sızlattı. Aslında bu saldırılar her gün var. Hak ile batıl mücadeleye devam ediyor. Güçlü olmak zorundayız. Bu coğrafyada sıkıntı bitmez. Açılışını yaptığımız bu tür müesseselerle güçlü insanlar yetiştirmemiz lazım” diyerek şehit olanlara Allah’tan rahmet diledi.

Ahmet Cin: “Hain saldırı, açılışını yaptığımız tesisin önemini gösteriyor”

Açılışa katılan AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin de hain saldırıya değinerek; “Yeni Zelanda’daki hain saldırı, açılışını yaptığımız bu tür merkezlerin ne denli önemli olduğunu gösteriyor. 1994’ten beri Pendik’te bu tür güzel hizmetler oluyor. Bundan sonra da devam edeceğiz.” dedi.

4 derslikli kursta 4 – 6 yaş grubu minikler de eğitim alıyor

Konuşmaların ardından okunan Kur’an tilaveti ve dualarla tesisin açılış kurdelesi kesildi. Kursa gelen minik öğrencilere ise Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Ardından Başkan Şahin ve beraberindekiler tesisi gezerek bir kez daha öğrencilere hayırlı olsun dileklerini sundu. Şeyhli Mahallesi’nde hizmete giren Akşemsettin Camii Kur’an Kursu’nda 4 derslik yer alıyor. Şeyhli Akşemsettin Camii Derneğinin gayretleriyle bitirilen tesiste lojman, anaokulu ve toplantı salonu bulunuyor. 3 hocanın görev yaptığı kursa 4-6 yaş arası 69, 7 – 10 yaş arasında 18 ve 60 yetişkin eğitim alıyor.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x