Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

AK PARTİ PENDİK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET CİN OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İstanbul ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Pendik’ten AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ahmet Cin aday olarak gösterildi.

Pendik Belediye Başkanı Adayı Ahmet Cin, şahsına çok önemli bir sorumluluk yüklendiğini ve üstesinden gelebilmek için AK Parti Pendik Teşkilatı ile birlikte 1 Ocak’tan itibaren harekete geçeceklerini söyledi.

Pendik’te tekrar zafer kazanmak için çok çalışacaklarını ve taraflı tarafsız herkesi kucaklayacaklarını belirten Cin, “AK Parti bir dava partisidir, bir gönüllüler hareketidir. 31 Mart yerel seçimleri ülkemiz ve davamız için çok önemlidir. Büyük bir zafer kazanmak ve oylarımızı artırmak gayretinde olacağız” dedi.

AHMET CİN KİMDİR ?

Ahmet Cin Sakarya’da doğmuştur. İlkokulu Sakarya’da, ortaöğrenimini İstanbul Pendik’te tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitiren Ahmet Cin, askerlik hizmetini Amasya’da yapmıştır. Pendik’te mühendislik plastikleri imalat ve ihracatı yapan şirketi ile sanayi sektöründe hizmet vermekte olan Cin, aynı zamanda Mali Müşavir’dir. Siyasete, Refah Partisi Pendik İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlamış, Fazilet Partisi Pendik İlçe Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçilen Cin, bu dönemde, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. AK PARTİ İstanbul 1. Bölge Teşkilatından sorumlu İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptıktan sonra, Halkla İlişkilerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevine atanan Cin, halen bu görevini sürdürmektedir. Pendikspor Kulübü Başkanlığı yapmış, Pendik’teki işadamları ve sanayicilerin bünyesinde yer aldığı 2005 yılında kurulan Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (PESİAD) kurucu başkanlığını ve halen yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. 35 yılı aşkın süredir Pendik’te ikamet eden Cin, evli olup, 3 kız çocuğu babasıdır.

 

Bildir
2 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
EROL YAZICI
3 yıl önce

HAYIRLI OLSUN

İsmail şimşek
3 yıl önce

Yenişehir mahallesi Osmanlı Caddesi karşısındaki boş araziye ağaçlandırma istiyoruz her yer site depremde ne yapacak millet ?

2
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x