Aile Haber Girişi : 07 Haziran 2024 15:44

Aile Destek Ödemeleri Bayram Dolayısıyla Öne Çekildi: Hesaplara Ne Zaman Yatacak?

Aile Destek Ödemeleri Bayram Dolayısıyla Öne Çekildi: Hesaplara Ne Zaman Yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Aile Destek Programı ödemeleri, Kurban Bayramı dolayısıyla öne çekildi. Bu kapsamda, ihtiyaç sahibi hanelere toplamda 4 milyar TL ödeme yapılacak.

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş**, yaptığı açıklamada, kimseyi geride bırakmayan bir sosyal hizmet anlayışıyla ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımları sürdürdüklerini belirtti. Bakan Göktaş, büyüyen ve gelişen Türkiye’nin refahını vatandaşlarla paylaşmaya devam ettiklerini vurgulayarak şunları söyledi:

 

"İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini Kurban Bayramı dolayısıyla öne çekerek, bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. Bu kapsamda hanelere toplam 4 milyar TL ödeme yapacağız."

 

Bugüne Kadar 84,3 Milyar TL Destek Sağlandı

Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında bu ayki ödemeyle birlikte bugüne kadar hanelere toplam 84,3 milyar TL destek sağlandığını kaydetti. Bakanlık olarak, gelişen ve değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırdıklarını ifade etti. 

 

"Bu kapsamda sosyal yardımlarımızı bütüncül bir şekilde uyguluyoruz. Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile ulaşıyoruz."

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu bayram döneminde de ihtiyaç sahiplerini unutmamış ve onlara yönelik desteklerini sürdürerek, Türkiye'nin refahını vatandaşlarıyla paylaşmaya devam etmektedir.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.