Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

AHMET YESEVİ VE FATİH MAHALLELERİNE 1 KM’LİK YENİ CADDE

Fatih ve Ahmet Yesevi Mahallelerinin TEM Bağlantı Yoluna doğrudan ulaşımını sağlayan 1 km’lik yeni cadde trafiğe açıldı. Akçakent Sokak’la bağlantılı yeni cadde sürücülere deyim yerindeyse ilaç gibi geldi

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yeni açtığı yollara neredeyse her hafta bir yenisini ekliyor. Son olarak ekipler uzun süredir çalışma gerçekleştirdikleri Ahmet Yesevi Mahallesindeki yeni caddeyi trafiğe açtı. Akçakent Sokak’la bağlantılı caddeyle sürücüler, Ahmet Yesevi ve Fatih Mahallelerinde dolanmadan doğrudan TEM Bağlantı Yoluna, buradan da havalananına ya da E-5’e ulaşabiliyor. Ahmet Yesevi Mahalle Muhtarı Zafer Yılmaz, Pendik Belediyesine teşekkür ederek yeni caddenin bölgedeki ulaşım açısından büyük nimet olduğunu belirtiyor.

Yeni cadde, Karayollarının yapacağı kavşağa bağlanacak

Çift gidiş ve çift geliş trafik düzenine sahip yeni caddenin adı yakın zamanda belediye meclis kararıyla belirlenecek. 1 km uzunluğundaki cadde daha sonra Karayolları Genel Müdürlüğünün havalananına yoluna yapacağı kavşağa bağlanacak. Aynı zamanda 11 mahalleyi birbirine bağlayacak Kemikli Dere 10. Yan Kolun da son etabı olan cadde, trafiğe açılsa da yol çizgileri gibi son rötuşların yapılmasıyla tamamen bitmiş olacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x