Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

AHİSİAD’TAN 103 İMZAYA TEPKİ

AHİSİAD gündeme bomba gibi düşen ve kamuoyundan da büyük tepki alan 103 imzalı bildiriye karşın bir basın bildirisi hazırlayarak bu girişimi kınadı.
AHİSİAD Başkanı İbrahim Çam imzası ile yayınlanan basın bildirisinde şu sözlere yer verildi;

“Aziz Türk Milletinin şanlı tarihinde dönüm noktalarından birini yaşadığımız ve milli bağımsızlığımız adına tabiri caiz ise “2.Kurtuluş Savaşı” verdiğimiz bugünlerde, Atatürk İlke ve İnkılaplarına atıfta bulunarak demokrasimizi derinden sarsacak metne imza atan 103 eski askerin beyanı demokrasiyi zedeleyici ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin millet nazarında ki itibarını yaralayacak bir adımdır.

Türkiye’nin boğazlar üzerinde ki egemenliğini uluslararası hukuk çerçevesinde muhafaza eden, Montrö Boğazlar Sözleşmesi ülkemizin milli bekasını uzun yıllar garanti altına almıştır. Ülkemizin ali menfaatleri gereği, demokratik hak olan görüşlerin paylaşılması demokratik bir hak olmakla birlikte, milletin iradesine parmak sallamak için bir bahane teşkil etmemektedir.

AHİ Sanayici ve İş Adamları olarak; Milletimizin milli ekonomisinin kalkınması için verdiğimiz mücadeleyi, gerektiğinde Ahi Evran’ın Moğollara ve işbirlikçilerine karşı canları pahasına verdiği savaşa tahvil etme irademiz ve kabiliyetimiz damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

Büyük Türk Milletinin 29 Ekim 1923 de Binlerce yıllık devlet sürekliliğinde, yönetim şeklini Tadil ettiği CUMHURİYET kazanımlarımızı Atatürk’ün Türk Milliyetçiliği fikriyatıyla ilelebet muhafaza ve müdafaa etmeye yeminliyiz. Ekonomik Bağımsızlığını kazanmış, muasır medeniyet seviyesine ulaşmış Lider Ülke Türkiye Dileğiyle…

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…”

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x